Hlody středeční 23.7 aneb miluji naše média


Ukrajina. Chtěl jsem se tomuto tématu vyhnout, protože dostupné informace neříkají vůbec nic, protože jde s jistotou konstatovat, že jde o informační válku tajných služeb. Situace na poli diskuzí připomíná prezidentské volby. Akorát nyní se diskutéři rozdělují na ty co věří dezinformacím americko-ukrajinským a ti druzí zas věří Rusku personifikovanému do Putina. Někdejší přátelé s jinak společnými zájmy po sobě plivají spousty jedovatých slin. A do toho vyšlo prohlášení  české vlády, podle níž by mělo Rusko vyvinout tlak na proruské separatisty, aby umožnili mezinárodní vyšetřování sestřelení malajsijského letadla nad Ukrajinou. Bohouš dokonce pravil, že  „Rusko má odpovědnost za to, jak se chovají separatisté, kteří z jeho strany cítí jak vojenskou, tak politickou podporu“. Nechápu. Rusko se nevměšuje, jenom na něho furt někdo pokřikuje. Poslouchám-li prezidenta USA a jeho ministra zahraničí, nemohu se zbavit dojmu, že jenom melou pantem, žádných důkazů o vměšování Ruska nemaje. Naopak. Začínají se pozvolna objevovat indicie, které nasvědčují tomu, že vše bylo jinak, než ukazuje americko-evropská masírka mainstreamových medií. Podle renomovaného amerického novináře Roberta Parryho to co viděly americké satelity, byla podle jeho zdrojů v CIA Ukrajinská armáda chycená "with smoking gun" - s "pistolí, ze které se ještě kouřilo" po sestřelu Malajského letadla. "Podle toho, co mi řekl zdroj, který mi v minulosti v podobných případech vždy podával přesné informace, mají americké zpravodajské služby detalní satelitní obrázky, s vysokým rozlišením, toho, co vypadá jako raketová baterie, která právě odpálila osudovou raketu - ale ta baterie na obrázcích vypadá jako baterie armády Ukrajinské vlády a vojáci mají Ukrajinské uniformy." „Poněkud mě překvapila některá vyjádření nejvyšších ukrajinských představitelů, že sestřelení bylo provedeno systémem BUK. V té době ještě nemohli vědět, jestli nedošlo k teroristickému útoku na palubě letadla,” tvrdí bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. A do toho pravil Putin, Rusko by mělo posílit svou vojenskou moc. Ve stejné době jednali o dalších sankcích vůči Moskvě ministři zahraničí EU – na konkrétních opatřeních se ale nedohodli. No, takže pravdu se asi tak brzo nedozvíme. Jediné co víme, že  Boeing 777 letu MH17 leží v troskách v polích Ukrajiny.  Schopnost a možnost ho sestřelit měly Ukrajina a Rusko. Všechno ostatní, včetně toho že byl opravdu sestřelen a nezřítil se z jiné příčiny, ač je to pravděpodobné, jsou spekulace postavené na mýtech, lžích, dezinformacích, zbožných přáních a propagandě. Vrcholem ovšem je tento výrok:  "Podle mého názoru by mělo (Rusko) jednoznačné garantovat, že se separatisté k tělům obětí budou chovat s dostatečnou úctou a pietou,“ myslí si premiér Bohuslav Sobotka." V oblasti mezinárodních vztahů, je to výrok hodný kreténa. A pojďme na titulky.

A zprávy o počasí: Konečně přišly hice. Výsledkem je, že manželka objevila, že potřebuje nové plavky. To mne nepřekvapilo. Překvapil jsem ji já, když jsem jí navrhl model podle Ládi Hrušky. Pravila, že jsem debil. Pavouk se ptal, kdo je to debil. Odbyl jsem ho tvrzením, že je to jeden senátor. Osvědčil znalost politické scény, protože říkal, že takových je tam plno. Tím náš hovor skončil, protože při procházení seznamu jsem zjistil, že má pravdu.

A z mého života: O víkendu dosáhla teplota v bazénu 25, což je hranice při níž se nořím pod hladinu. Výslednou operací vyssávání zeleného dna bylo, že voda prudce zezelenala. Do toho teda nepolezu, pravila žena. No vidíš, já na to. Aspoň nebudu muset dělat tu šprndu ala Hruška. Zamyslela se a řekla, že za odměnu dostanu k obědu svíčkovou. Taky dle Ládi Hrušky. A tak my u nás žijeme.

A na Fejsbůku napsali:

Před každými zprávami z různých dnešních front a bojů by úvodem měly být připomenuty všechny propagandistické špinavé metody z válek minulých - včerejší ukázky na ČT2 z první světové války byly opravdu velmi edukativní. Holt stále platí, že první obětí každého konfliktu je pravda.  Nezapomeňte na to a zdravý rozum do hrsti!

A něco veselého:
 

A fór na konec: Píše manžel manželce z lázní: „Drahá, pošli mi prosím tě  5000, oni mi to tu prodlouží!” Dojde 10000 a zpráva: „A nech si to taky rozšířit!”

A to je dneska všecko.


Vloženo: 23. 7. 2014, autor: Petr Paulczynski (petr@paulczynski.cz)