Hlody středeční 6.8 aneb miluji naše média


Kněz s podivným svěcením a falšovanými indexy vědeckých prací jménem Halík zvažuje kandidaturu na Hrad. Nezříkám se zodpovědnosti, pravil. Zareagoval tak na fejsbůkový status Zdeňka Škromacha, který dle všeho vypustil kontrolního chrousta, na něhož se guru pravdy a lásky chytil.„Modlím se, aby se objevili důstojní kandidáti pravdy a lásky. Když ale prapor nikdo takový nezvedne, cítil bych morální povinnost jít do toho,“ řekl Halík. Při vzpomínce na vzedmuté vášně při minulé volbě si živě představuji právě Halíka jako kandidáta ať už na druhé straně bude stát kdokoliv. Jak správně napsal Petr Kamberský" :  V dvoukolové prezidentské volbě bohužel platí, že vyhrává nakonec ten, který je pro většinu lidí nejméně nepřijatelný. Ačkoli Tomáš Halík je dnes jedním z největších, ehm, „nositelů odkazu Václava Havla“, vzhledem k rozložení nálad v populaci by se stal prezidentem asi jedině v tom případě, kdyby proti němu v druhém kole kandidoval Ivo Rittig." A uzavírá úvahu slovy: "Dřív peklo zamrzne, než bude v Česku římskokatolický kněz prezidentem."  Nominace Halíka může však být útěcha pro všechny, kteří si mysleli, že nic horšího než Zeman nemůže být.  Může, ...Jidáš a pravdoláskový inkvizitor a obhájce musulmanů. Jak glosoval aTEO: Dřív bude Škromach mistrem republiky ve sprintu, než Halík prezidentem...A jdeme na titulky.

A zprávy o počasí: Tak nám trošku v uplynulých dnech chcalo. V některých místech dokonce voda stoupla tak, že  postiženým zbyla akorát holá řiť.  Pavouk se ptal, co je to povodeň a holá řiť. Protože už Komenský byl pro názornou výuku, nalil jsem mu do domečku půl litru vody. Chvíli koukal a pak žádal dotaci na vysušování. Řekl jsem mu, že nejsem Brusel. Holou řiť pochopil hned po shlédnutí obrázku.

 

 

A  z mého života: Volá mi manželka. Tato, byla jsem u holiča tak bys mě mohl pozvat na oběd. V Hornbachu mají skvělý párky v rohlíku já na to. Myslím, že se tam teda můžeš i navečeřet, pravila. Navíc povídala, že kostelecký párky ze smrkových pilin nežere. Nemám to lehký. A k tomu se nám v těch deštích ucpala rýna. Tož na ucpanou rýnu jsem pozval firmu. Přijel borec, uvázal se ke komínu, odešel na kraj střechy, strčil ruku do rýny a ve dvaceti cm našel upadlý zašprajcovaný klobouček co kryl výdech ze stoupačky. Zkasíroval 1500 a za dvacet minut zmizel. Že já se nedal na horolezce.

A na Fejsbůku napsali:
 

A něco veselého

A fór na konec: Sedlák jel do města na nákupy. V železářství koupil kovadlinu a kbelík.
 V obchodě se zvířaty párek kuřat a husu. Jak ale teď dostat všechno domů?
Prodavač mu poradil: "Dejte kovadlinu do kbelíku a neste ho v jedné ruce, do druhé ruky husu a pod každou paží jedno kuře. Sedlák poděkoval a vyšel.
 Cestou ho zastavila slečna s nádherným poprsím, že zabloudila a potřebovala by poradit, jak se dostane na určitou adresu.
 "To je náhoda! Já jdu za svým bratrem, který bydlí kousek odtamtud.
 Pojďte a já vás doprovodím. Tudy přes park to bude bliž."
 "A jak vám můžu věřit, že mě v parku nepřitisknete k plotu, nevyhrnete mi
 sukni, nestáhnete mi kalhotky a neznásilníte mě?"
 "Podívejte se: Nesu kýbl, kovadlinu, husu a dvě kuřata. Jak bych vás takhle mohl přitlačit k plotu a udělat to, čeho se bojíte?"
 "No, při troše dobré vůle byste mohl dát husu na zem, přiklopit
 ji kbelíkem, ten zatížit kovadlinou - a kuřata vám podržím já."

A to je dneska všecko.


Vloženo: 6. 8. 2014, autor: Petr Paulczynski (petr@paulczynski.cz)