Hlody středeční 24.9 aneb miluji naše média


Bývalé Jakešově mlátičce se za komunistického fízla omlouvat nebudu, řekl Kalousek. Naopak se proti úternímu verdiktu sněmovního mandátového a imunitního výboru odvolal.  V rozhodnutí se píše, že to označení je 'urážlivé a nevhodné'. Kdybych se omluvil, nevhodně bych tím urazil všechny ty, kterým komunističtí fízlové typu poslance Ondráčka ničili životy, mlátili je za jejich názory a rozháněli je vodními děly,“ napsal ve středu Kalousek na svůj facebookový profil. „Strany vládní koalice mají v mandátovém a imunitním výboru většinu. Toto rozhodnutí je jejich hanbou a já se na jejich hanbě podílet nebudu. Odvolal jsem se k Poslanecké sněmovně a samozřejmě se neomluvím,“ nechal se slyšet Kalousek. A zatímco bulvár řeší zda je Kalousek hrdina, když říká fízlovi, že je fízl, v reálu probíhá normalizace...Byl totiž odvolán ředitel odboru informatiky a digitalizace ÚSTR Peter Rendek. Během pěti let vybudoval Peter Rendek společně s kolegy z výše uvedeného odboru nejen jedno z nejlepších českých pracovišť, kde se digitalizují dokumenty (v ÚSTR je již naskenováno okolo 35 milionů stránek dokumentů, odhadem cca 20 procent všech archiválií ABS), ale také vynikající lustrační systém (nyní téměř 60 databází, původně se v archivu ministerstva vnitra používalo pouze několik), dále navrhl a vytvořil osobně celou webovou a facebookovou stránku ÚSTR. Na webových stránkách ABS najde i díky jeho práci zájemce obrovské množství naskenových registračních a archivních pomůcek StB či seznamy pracovníků StB z let 1968 a 1989. Spolupracovali jsme společně také na digitalizaci archivu českého vysílání Rádia Vatikán, exilových časopisů Listy, Čechoslovák a Západ. Považuji tento krok ředitele ÚSTR Zdeňka Hazdry nejen jako historik, ale také jako předseda Odborové organizace vědeckých pracovníků ÚSTR za velkou chybu, která dále prohloubí dlouhotrvající krizi v ústavu, která nastala po odvolání Daniela Hermana v dubnu 2013 z funkce ředitele ÚSTR. Od této doby se z různých důvodů jen v ústavu (další v ABS) již vyměnilo jedenáct vedoucích pracovníků, naposledy byl v srpnu 2014 odvolán z funkce ředitele odboru zkoumání totalitních režimů Jan Kalous. ANO, bude líp. A pojďme na titulky.

A zprávy o počasí: Do Česka přišel podzim: Odlétají ptáci, přijdou mlhy, mrazíky i sněhové přeháňky. V úterý ve 4:29 hodin nastala podzimní rovnodennost a začal astronomický podzim. Slunceprý se stěhuje na jižní polokouli. Den a noc ovšem nejsou úplně stejně dlouhé. Dnešní den bude mít přibližně 12 hodin a 9 minut. Rozdíl několika minut je způsoben atmosférou, která způsobuje jev zvaný refrakce. Pavouk se ptal kam odlétají ptáci. Nechtěl věřit, že do teplých krajin. Asi viděl tuhle formaci.

A z mého života: Napsal mi kamarád. Jo, uz vim, koho budu volit v nasem okrsku do senatu! Kandiduje za SZ Anna Šabatova! To je kandidat mych snů. Nechces zmenit trvale bydliste, at ji to taky muzes hodit? Odpověděl jsem mu: To si to radši hodím sám. A na stránkách ANO se objevil sportující Andrej Babiš. Je to borec. Brzy se můžeme dočkat, že bude lovit amfory, osedlá medvěda nebo poletí na rogalu s hejnem hus. Nakonec už naučil hlídací psy demokracie poslušně štěkat.

A na Fejsbůku napsali:

A něco veselého - již brzy na našich sídlištích :  
 

A fór na konec: „Tak jak se daří?“
„Ále, stojí to za prd, nemám práci!“
„No tak pojď dělat k nám, já dělám v pohřebním ústavu. Člověče, tam se ti užije kolikrát srandy, to by ses divil!“
„Cože? V pohřební službě? Co tam může bejt za srandu?“
„No onehdá nám volali, že umřel chlap na ženský! Tak tam přijedeme, z tý ženský jsme ho sundali a vrazili ho do rakve. Chlap najednou vylítl a všem nám dal přes držku!“
„Von jako obživl nebo co?“
„Ále hovnajs obživl! My si spletli patro!“

A to je dneska všecko.


Vloženo: 24. 9. 2014, autor: Petr Paulczynski (petr@paulczynski.cz)