Hlody čtvrteční aneb miluji naše média


Po šíleném práskači Asangeovi, který vynesl co nebylo určeno očím a uším veřejnosti, máme dalšího lidového hrdinu. Práskl světu, že Velký bratr existuje. Dokonce supervelký. Devětadvacetiletý bývalý zaměstnanec CIA Edward Snowden vynesl na světlo boží fakta o tajném protiteroristickém programu CIA



nazvaném PRISM (Preemptive Reconnaissance and Identification Security Mainframe).  Tento program prý údajně umožňuje americké Národní agentuře pro bezpečnost (NSA) a Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI) získávat texty, fotografie či videozáznamy z e-mailů, chatů, komunikací na sociálních sítích či telefonních hovorů po celém světě. Své tvrzení však práskač zatím nedoložil. Data po dohodě prý poskytují velké internetové a komunikační společnosti. Na seznamu figurují Microsoft, Facebook, Google, Yahoo, AOL, Apple, PalTalk. Američtí zpravodajci prý shromažďují data i ze serveru YouTube a Skype. Americká vláda tvrdí, že jde o schválený a zákonný způsob boje proti terorismu a zajištění bezpečnosti Spojených států před hrozbami ze zahraničí. A tak vypukla aféra. Teda řeknu vám, že mne toto nechává úplně klidným. Jestli někoho zajímá co jsem měl k večeři nebo příhody ze života našeho psa, budiž mu to přáno. Za vrchol falše pak považuji brekot některých novinářů, kteří domácí průlomy do soukromí (kamerové systémy či odposlechy) tolerují slovy "kdo nic nepáchá, nemusí se žádného odposlouchávání, sledování či jiné buzerace obávat", ale začnou jednohlasně co nejhlasitější skučet když se objeví jen podezření, že by FBI či CIA ve jménu boje proti terorismu mohla nějakou komunikaci monitorovat. Největší sranda ovšem je, že poté, co Edward Snowden zveřejnil své informace, uskutečnil deník The Washington Post průzkum veřejného mínění. Z něho vyplynulo, že většině Američanů nevadí, když úřady sledují jejich komunikaci na síti. Pro takové sledování však musí existovat opodstatněné důvody, jako je například teroristická hrozba. V průzkumu podpořilo provoz takového programu, který zasahuje do soukromí lidí, na 62 % respondentů. Pro zrušení podobných aktivit bylo 34 % dotazovaných. Americká vláda uvedla, že program ukončit nehodlá. A tak je to správné. Jestli to může zabránit byť jedinému teroristickému činu, pak to má své opodstatnění. Nebo si fakt někdo myslí, že Obamu zajímá že jsem dneska byl na houbách? A pojďme na titulky.

A zprávy o počasí: Zatím je venku zoncna, což je nebývalé. Okluzní fronta se od Azor přesunula nad našeho Azora a tam ztuhla. Rosnej bod vyschnul. Izobary se zauzlovaly. Izochory se nedostavily vůbec. Kdyby ovšem zase začalo chát, klid, naše ústřední povodňová komise je bdělá a připravila nám pod vedením skvělých vládních šamanů opatření nevídané.

A z mého života: Dočetl jsem se, že vrásky na šourku se možná již brzy stanou minulostí. Když se před několika lety začali muži holit v intimních partiích, všem to zpočátku připadalo divné. Teď se zdá, že do módy přichází nový podobný trend.  V Hollywoodu začíná být populární vyhlazování vrásčité kůže, kterou má každý muž na svém šourku. Přísahám, že si nechám svůj původní protože to tak matka příroda chce. Zlepšuje to totiž chlazení varlatérek. Jo a ušetřené peníze prohýřím raději s lehkými ženami a v těžkých vínech. Taky jsem se dozvěděl, že bankéř usnul na klávesnici, odeslal 222 milionů eur. Nevím kam, mně přišlo kulový.

A na Fejsbůku napsali:

A na závěr něco veselého:
 


A to je dneska všecko.


Vloženo: 12. 6. 2013, autor: Petr Paulczynski (petr@paulczynski.cz)