Petr Paulczyňski: homepage

Děje se okolo nás

Trocha nostalgie. Šedesátá léta.

Kdo si chcete připomenout své mládí pomocí artefaktů, zaskočte do etnografického muzea. Půl hoďky Vám postačí, abyste si připomněli mládí. Téměř všechny vystavené předměty jste doma buď měli, nebo si na ně alespoň vzpomenete. Dokonce jsem zjistil, že doma něco z té doby ještě zůstalo, a ačkoliv manželka už několikrát "ty krámy" chtěla vyhodit, vždy jsem je uchránil. Takže dnes vlastně doma mám muzeální kousky. Zkusím je oprášit, vyfotím je a představím.
celý článek »

Vloženo: 16.4.2007, přečteno 1398x, autor: Petr Paulczynski

Přijedou prezidenti. Někdo už zdobí město včetně Svoboďáku.

Přináším další porci nádherné výzdoby středu města. Také sloupy na náměstí dlouho nevydržely( nechápu na co teda máme ty kamery). Všechno je ve středu města. Zdobiči k tomu přistupují vskutku odpovědně. Proto na doprovodném obrázku volám Chvála jim, což je plakát, který často používají na oslavu městské policie, se kterou mají nějaké nevyřízené účty. Stačí pročítat schizofrenii. Také zadavatelé jsou čitelní. Neměl by se jich už někdo zeptat komu za to platí?
celý článek »

Vloženo: 16.4.2007, přečteno 1439x, autor: Petr Paulczynski

Zaflédované Židenice aneb...

..aneb Hra s ohněm pokračuje. Když jsem 5.dubna napsal o Hře s ohněm, netušil jsem, že obecní plochy užívané neoprávněně někým, kdo si je označil značkou Inform, když těsně předtím psal bláboly o jejich pořízení (však on už vyšetřovatel zjistí kdo to byl) si dovolí totéž extempore a v páte13. vše znovu přelepí převážně inzercí pro Flédu. Kvituji s povděkem, že v sobotu ráno již radnice vše opět napravila. Také má asi vyčísleno, co ji tento souboj s fantomem stojí a bude legrace.  Já se teda rozhodně bavit budu. A zde stav pátek odpoledne - sobota ráno.
celý článek »

Vloženo: 16.4.2007, přečteno 1526x, autor: Petr Paulczynski

K čemu je Sněm starostů?

Jeden ze starostů mi poslal článek do Metropolitanu. Pochybuji, že bude otištěn. Tak si dovoluji ho dát na vědomí alespoň Takto. Třeba se najde někdo, kdo to téma zvedne. A co napsal? Zde to je:
Je sněm starostů je nežádoucí element?
     Je víc jak půl roku po řádných komunálních volbách a všechny struktury působící v brněnské komunální politice měly pokračovat ve své běžné práci. Povolební situace však nabrala jiný směr než se všeobecně očekávalo a vítěz brněnských voleb ODS zůstal na „Velké radnici“ mimo vládnoucí struktury, tzn. nemá možnost účasti na řízení města Brna.
celý článek »

Vloženo: 16.4.2007, přečteno 1685x, autor: Petr Paulczynski

O nádraží bez emocí

 Napsal mi jeden pan profesor.  Ten názor stojí za to si přečíst. Barevné zvýraznění jsem provedl já.Dávám to sem  proto, aby bylo vidět, že kde je logika, tam neuspěje demagogie.
celý článek »

Vloženo: 13.4.2007, přečteno 1542x, autor: Petr Paulczynski

Nejen papundekly. Autor odhalen.

Ano, nějaké prase. Jasně, to může dělat jen někdo takový. Jak nám to město zdobí. Kultura je dobrá, mají-li  vyfocené  akce své posluchače, nic proti tomu. Budu se zasazovat tak jako v době kdy jsem byl radním, aby poplatky ze vstupného byly zrušeny.   A teď ta krásaAle jen těm, jejichž plakáty budou pouze na legálních plochách. Ať mně nikdo neargumentuje, že dal hrst plakátů nějakému fanouškovi a neví teda kdo to lepí, kudy chodí. A jestli to tak dělá, tak žádná sleva.
celý článek »

Vloženo: 13.4.2007, přečteno 1590x, autor: Petr Paulczynski

Papundeklový mobiliář. Úžasná krása. Až oko vlhne.

Lidi si začínají všímat. Dostal jsem tři fotky(ty s datem) s dotazem, zda je takový hnus povolen. Cvičným dotazem u řady odpovědných pracovníků jsem zjistil, že nikoliv. To jenom zase lidová tvořivost vylepšuje image města inovací informačních ploch. Neznámí pachatelé si mýrnyx-dýrnyx rozvěšují známé akce na majetek města,MČ, městských firem i soukromníků. Proč si toho nevšímají odpovědné orgány jsem dosud nepochopil. Ale zdá se , že svítá na lepší časy.
celý článek »

Vloženo: 12.4.2007, přečteno 1539x, autor: Petr Paulczynski
online: 20
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist