Petr Paulczyňski: homepage

Děje se okolo nás

Jak jsme dražili obraz .

Portál iDnes dnes zorganizoval dražbu obrazu.  Výnos této dražby měl pokrýt náklady na zrestaurování vzácné sochy pro katedrálu na Petrově. Dražil se akvarel brněnského malíře Stanislava Sedláčka zobrazující katedrálu na Petrově s částí Biskupské uličky. Aukce byla pořádána na záchranu  sochy apoštola Pavla, který byl součástí  oltáře z limbového dřeva. Socha stála v katedrále od roku 1891. V roce 1991 však sochu někdo ukradl.Byla nahrazena replikou. Originál se našel náhodou až v roce  2005.
celý článek »

Vloženo: 12.4.2007, přečteno 1472x, autor: Petr Paulczynski

Bacha! bude Kryštof

Poté, co jsem obdržel už asi desátý mail s tajuplným upozorněním, že ve dnech 23-28.4 bude  největší Kryštof všech dob, nedá mi, abych se s Vámi o tuto tajuplnost, která obíhá internetem nepodělil. V mailu se opakovaně upozorňuje :  Protože už má pravomoce i městská policie, tak co má ruky a nohy a udrží plácačku v ruce vyráží na cesty. Doporučuji chodit pěšky, nebo na kole. A s dodatkem, že únik je z nejvyšších policejních míst.
celý článek »

Vloženo: 12.4.2007, přečteno 1986x, autor: Petr Paulczynski

Přírůstek v brněnské ZOO

Nejčerstvějším mládětem brněnské ZOO je kolouch jelena milu, který se narodil 2. dubna, další samice je březí a příchod druhého jelínka očekáváme v těchto dnech. Jelen milu pochází z Číny, kde na přelomu 19. a 20. století vyhynul. Pozor na další vývoj jelínka
celý článek »

Vloženo: 12.4.2007, přečteno 1465x, autor: Petr Paulczynski

Quo vadis R43?(do háje ty vole)

Tak by se dal parafrázovat známý skeč Mirka Donutila o opilém herci, Situace je ovšem vážnější. S laskavým svolením autora dávám k dispozici článek z webu www.spravodaj.cz, neboť je řada městských částí, kterých se tento problém dotýká bytostně. Pro někoho jen zviditelňvací akce, nebo akce zamezující jánevímčemu, nejraději čemukoliv novému, pro jiné otázka životního prostředí pro desetitisíce lidí.
celý článek »

Vloženo: 11.4.2007, přečteno 1884x, autor: Petr Paulczynski

Pavouk prolezl web

Monitoring dnešního webu přináší zajímavé postřehy. Pavouk přináší ukázky a anonci na příslušné stránky.
celý článek »

Vloženo: 11.4.2007, přečteno 1802x, autor: Petr Paulczynski

Brněnská zvláštnost - koniklec ohrožen.

Zelené to však nezajímá. Starají se totiž o přesuny nádraží a nestavění silnice R43.
Koniklec luční je silně ohrožený druh rostlin ČR. Jedním  z míst jeho výskytu je právě Brno. Od roku 1978 je místo jeho výskytu které zahrnuje plochu asi 15 hektarů vyhlášeno chráněným územím. Návštěva tohoto místa v měsíci březnu patří pro mne každoročně k jednomu z mých vycházkových cílů, protože prý koniklece v takovém počtu jen tak někde neuvidíte.
Zdá se mi však, že je jich rok od roku méně. Možná že díky blízkosti sídliště se toto místo, ač je to zakázáno, stává místem venčení psů. Možná jim taky neprospívá provoz aut v sousedící zahrádkářské kolonii. Kontrolní otázka. Ví někdo kde to je?
celý článek »

Vloženo: 9.4.2007, přečteno 1471x, autor: Petr Paulczynski

Tak prý město nespí

Přišel mi mail jednoho úředníka, kterého musím pochválit. Zní :Vážený pane zastupiteli, rád bych Vám vyvrátil tvrzení že město Brno spí, zatím co černí výlepci nikoliv. V příloze Vám proto posílám fotografii inkriminované plochy bezprostředně po provedeném zásahu.
I když tedy nejsme bohužel tak rychlí jako naši protivníci, rozhodně se snažíme jejich "nekalou" činnost eliminovat. Zdá se že svítá. Jenom by to chtělo systémová opatření ale jak mne ubezpečil včera primátor, i ta se chystají. Pane primátore, milý Romane, to Tě teda musím pochválit.
celý článek »

Vloženo: 5.4.2007, přečteno 1417x, autor: Petr Paulczynski
online: 18
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist