Petr Paulczyňski: homepage

Děje se okolo nás

Kvítka na Svoboďáku - námět

K mému článku o kytkách na Svoboďáku, mi napsal kamarád archál, že na sloupech dobrý, ale málo. A současně mi poslal ukázku, jak by ta kamenná poušť ( a tuto kritiku jako bývalý radní přijímám, i když to mělo být věcí architektů) mohla být odstraněna. A také prý ví, kde takové a i jiné kousky sehnat. U nás. Takže nejen kritika, ale také návrh řešení. Dle mne by to šlo dát podél těch škaredých sloupků. A pořád to vypadá hezčí, než ty betonové obludy na roli.
celý článek »

Vloženo: 28.3.2007, přečteno 1482x, autor: Petr Paulczynski

Hlášky ze ZMB 2.porce

Ve svých poznámkách ze ZMB jsem našel ještě pár dalších perliček o které se s Vámi nezištně podělím. Někdy je to vážně k popukání. Někdy ale přechází legrace. Například výrok pana Vlašína o hrůzovládě ODS. Já si myslím, že ne sice hrůzovláda , ale hrůza rozhodně je to teprve dnes.
celý článek »

Vloženo: 27.3.2007, přečteno 1460x, autor: Petr Paulczynski

Kytky na Svoboďáku.

30.9 jsem uveřejnil článek, který vracím z archivu na stránky. V tom září, bylo docela dobře našlápnuto na realizaci. TSB měly na své sloupy umístit něco takového co vidíte. Osázení a správu měla mít na starosti Veřejná zeleň. Samozřejmě, že nápad zapadl. A to bylo Zelených keců o kamenné poušti. Jaro je tady. Tak  se teda Dylanovsky ptám."řekni kde ty kytky jsou".
celý článek »

Vloženo: 27.3.2007, přečteno 1501x, autor: Petr Paulczynski

Pomátlo se počasí, Bursík, nebo Klaus

To na perexovém obrázku je ukázka globálního oteplení v Drahanech letos dva dny po zahájení jara. Tak do prčic má pravdu Bursík, nebo Klaus? Toto teda na globální oteplování nevypadá.
celý článek »

Vloženo: 25.3.2007, přečteno 1329x, autor: Petr Paulczynski

Hledali se až se našli

Trockista chválí etetistu(co se vydává za liberála). Co dodat. E cantu dinoscitur avis(Walther 6845). Podle zpěvu poznáš ptáka. Nebo taky E plumis cognoscitur avis(Walther 8322a). Nebo podle Komenského: Ptáka poznáš po peří, vlka po srsti, člověka po řeči.
celý článek »

Vloženo: 25.3.2007, přečteno 1596x, autor: Petr Paulczynski

Hnusná komerce?

Studentka moudřejší profesora. Zajímavé úvaha na téma MDB. Není to tak dávno, co jeden profesor co rozumí skoro všemu ( podle Prchala zasluhuje oslovovat Vaše úžasnosti) plivl na Městské divadlo slinu, která toto divadlo nařkla z komerčnosti. Já myslím, že to nadávka není. Myslí si to i pisatelka, studentka. Že by žák moudřejší učitele? Ať si profesor klidně chodí na představení o dvou bukvicích, ale ať svůj vkus nevnucuje jiným. Zdá se, že moderní doba popřela Novozákonní(Matouš 10 ,24) Non est discipulus super magistrum (Žák není nad učitele).
celý článek »

Vloženo: 25.3.2007, přečteno 1614x, autor: Petr Paulczynski

S rudnutím radnice je to jinak.

Ptáte se, proč ten Pavouk leze do hajzlu? Protože si myslel že si zarýpá a teď čučí schlíple jak dědek do prázdné piksle od Viagry. Fakt je, že radnice sice rudne, ale za to rudnutí chodeb hoši vládnoucí nemůžou. Za to rudnutí v rozhodování ovšem ano. Co se však křesílek týká, nezbývá než přiznat hrubý omyl.  A proč?
Napsal mi jeden úředník z MMB, který byl na můj rýpanec upozorněn. Napsal mi toto:
celý článek »

Vloženo: 23.3.2007, přečteno 1649x, autor: Petr Paulczynski
online: 21
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist