Petr Paulczyňski: homepage

Kecy o buzerplace.

Když se objevila kritika vzhledu náměstí Svobody, prohlásila současná koalice jak ho oživí. Vypracovali souhrn opatření, uvolnili 10 milionů a ejhle. Místo vlajkoslávy sklidili posměch.

Napsala včera v Rovnosti Klára Kubíčková, že je to na nic. Já si to myslím taky. A ani architekti se nejsou schopni shodnout. Dle mne jsou to vyhozené peníze. Jestli začernění půdorysu někdejšího kostelíčka něco oživí, tak já si toho svýho malýho natřu taky černě.


KLÁRA KUBÍČKOVÁ
Betonové náměstí


Tak to naše centrum bude zase o trochu hezčí.Hned po neslavné betonové přestavbě náměstí Svobody tam radní nechali umístit truhlíky s barevnými květinami, které nechávají pravidelně zalévat, aby placaté náměstí oživily. Kolem Skácelových kašen často sedávají bezdomovci a opilci, kteří si pod lavičkami schovávají krabice s levným vínem a cigarety házejí pod sebe. Brno­střed sice na náměstí nechalo nainstalovat provizorní koše na odpadky, těsně vedle těch designových, do kterých se skoro nic nevejde, to ale opilci ignorují.
A tak Brňané raději náměstí co nejrychleji přejdou, ostatně takový buzerplatz ke zrychlení chůze přímo vybízí. Omega sice vůbec není špatná stavba a zaplaťpánbůh za to, že konečně zaplnila dlouholetou proluku, zahrádka s hitovou rádiovou hudbou před ní a McDonald's naproti, by ale klidně mohly stát v jakémkoli jiném městě, tak jsou instantní.
Radní teď opět náměstí doplňují, aby alespoň záplatovali místo bez chuti a zápachu, které spousta Brňanů kritizuje. Za tři a třičtvrtě milionu přibudou lavičky, stojany na kola, větší koše a nové telefonní budky. Obrys kostela svatého Mikuláše bude výraznější. Tyhle radůstky zaplatíme ze svých daní. Náměstí ale zůstane stejně betonové jako předtím. Koše a budky a stojany to nevytrhnou.
Hezky česky se tomu říká flikování. Když něco flikujete, znamená to, že to lepíte, jak se dá, jen proto, aby to vypadalo, že to drží pohromadě. Stejně se vám poflikovaná věc brzy rozpadne. Zbytečně vynakládáte čas a energii. V případě náměstí Svobody nás tohle flikování stojí tři a třičtvrtě milionu.zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1125x, známka: 2.9
Kategorie: Z brněnské radnice
online: 35
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist