Petr Paulczyňski: homepage

Mohu Vás objednat na říjen?

Chápu, že má někdo nabitý kalendář. Ale nechápu to v situacích a na místech, kde podobným objednáváním už o nic nejde. Například ve zdravotnictví. Ukazuje se, že státní (krajské) zdravotnictví stále žije v socialismu a pokud někdo škrtne zápalkou a tyto nesmyslné ústavy zapálí a oni lehnou popelem, tak to bude ku prospěchu všech.

Před pár lety se mému synovi po návštěvě lesa zanítilo místo, ze kterého jsme mu vyndali už v lese klíště. Šli jsme s ním tedy k obvodnímu lékaři a ten nás poslal k specialistovi do státní (nebo krajské) nemocnice. Okamžitě jsme tam odjeli a na místě jsme byli zaskočeni otázkou: "Jste objednáni?" "Ne. Nás jsem poslal obvodní lékař." "U nás se ale musíte objednat. Mohu Vám nabídnout termín ode dneška za týden v 10 hodin." Pokusli jsem se klidným hlasem vysvětlit, že synovi se ta věc udála v lese na výletě, a že jsme netušili, že se vůbec něco stát může, a proto jsme se před tím výletem neobjednali na vyšetření ke všem možným specialistům. A to byla naše chyba. Vzali jsme ten termín za týden a modlili se, aby to nebylo nic vážného, a aby se syn v relativním zdraví té návštěvy lékaře specialisty dožil.

Uplynulo pár let a je to tu zas. Už tři dny v kuse mě bolela hlava a tak jsem se i když nerad dnes vydal na návštěvu obvodní lékařky. Vysvětlil jsem jí své těžkosti, řekl jsem, že nepotřebuji žádnou neschopenku ani omluvenku, ale že bych rád znal a případně odstranil přičinu mé bolesti a bolest samotnou. Poslala mě tedy s malým bílým hustě popsaným papírkem ke specialistovi na neurologii. Když jsem do té okresní polikliniky přišel, dalo mi to trochu práce, protože jsem ještě nikdy v životě na neurologii nebyl a tak jsem jí musel chvíli hledat. Naštěstí funguje na poliklinice drahý informační systém od renomované reklamní agentury a tak to netrvalo dlouho. Přišel jsem ke dvěřím, na kterých bylo napsáno mimo jiné obligátní NEKLEPAT a tak jsem čekal, zda někdo spoza těch dvěří vykoukne. Asi za 30 minut k tomu došlo. "Dobrý den. Mě sem poslala na odborné vyšetření má obvodní lékařka." "A jste objednán?" "Ne. To nejsem. Na to vyšetření jsem byl poslán dnes." "U nás se musíte objednávat. Mohu Vás objednat na říjen?" Vzhledem k tomu, že je začátek srpna, mě navrhovaný termín mírně zaskočil a tak jsem odpověděl: "Musím si to promyslet. Nemám sebou diář. Nashledanou."

Už nikdy v budoucnosti do zdravotního zařízení vlastněné a řízené státem potažmo krajem nevkročím. Podobně nesmyslný ústav nemá právo na existenci. Já jsem svůj problém vyřešil o kus dál v privátní ambulanci a to ještě totéž dopoledne. Ale jsem zase o něco zkušenější. Zdravotnictví řízené státem nemůže existovat! A dokud nebude zcela privátní a nestátní, budou lidé umírat při čekání na termín u specialisty. Je čas zakročit! Jinak díky socialistickému svinstvu zvanému systém zdravotní péče pochcípáme do jednoho!

http://matuska.blog.idnes.cz/c/150408/Mohu-Vas-objednat-na-rijen.html

 


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 3264x, známka: 2.8
Kategorie: Komentáře odjinud
online: 32
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist