Petr Paulczyňski: homepage

My si přece tykáme, pane primátore.

Proto Romane nechápu, proč mne na svém blogu oslovuješ pane Paulczynski. Ale možná Ti ten článek psal někdo jiný.
Je však zřejmé, že internet není Tvojí doménou. Můj web je webem informačním, viz jeho název.

Proto  poskytuje průřezově názory vyskytující se na webu, mnohdy kontroverzní. Dávám je tam proto, že mne něčím oslovují a to jak  kladně, tak záporně. A mé čtenáře zajímají.
Také Ti zjevně uniká kdo je Aston do něhož jsi se obul. Je to nick guru českého internetu pana Neffa z jeho slovutného Neviditelného psa.
Přebírat jeho úvodník mám osobně od pana Neffa povoleno, čehož si nesmírně vážím. To, že s ním souhlasím je samozřejmé. To, že s ním Ty nesouhlasíš je taky samozřejmé. O tom demokracie je  budu do krve hájit právo, abys mohl vyslovit svůj názor. Ve skutečnosti diskutuješ s Astonem, já to však rád za něho schytám.

Nebudu proto milý kolego zastupiteli ani mnoho polemizovat s tím co jsi napsal. Místo toho na konec Tvého článku přivěsím pár příspěvků z diskuze pod Tvým blogem. To bude za všechny komentáře. Akorát s jednou výhradou. S názorem, že jsi blb nesouhlasím.
P.S. Proč by se měla brněnská ODS distancovat od článku Astona už mi uniká vůbec. Asi nedosahuji Tvých kvalit, které Tě k této úvaze přivedly. Nebo máme v ODS jiné zvyky než u Vás v ČSSD, kde asi musí každý názor někdo schválit.

A co napsal pan Roman Onderka?

Chce to vyměnit lidi, pane Paulczyňski!
Jak se v demokraciích stává, ODS prohrála volby. Nyní se snaží přijít na to, kde udělala chybu. Proti tomu se nedá nic namítat – sebereflexe, důkladná analýza a pokora si vždy zaslouží potlesk. Analytiky z Jánského vršku však předběhl brněnský zastupitel Petr Paulczyňski, který přišel na odpověď bez sebereflexe a pokory. Češi jsou podle něj hloupý národ, který bude volit toho, kdo mu slíbí pivko zadara.

Kolega zastupitel za ODS Petr Paulczyňski je bezesporu zajímavý a originální člověk. Obohacuje suchá a nudná jednání zastupitelů svým „chlapským“ humorem. Vskutku hodnotným počtením jsou pak jeho webové stránky, kterým vévodí texty, které pan kolega s nevšední pílí sbírá na celém českém internetu a vkusně je doplňuje o vulgární anekdoty.

Ovšem nedávno se mezi články o tom, že je správné ošálit měření rychlosti, či o nutnosti vystěhování Romů do Indie, skutečný „skvost“.

Článek Nejezdit do Sarajeva od autora s přezdívkou Aston nabízí unikátní pohled na to, proč ODS tak katastrofálně prohrála volby. V jeho závěru pronese pan Aston následující proroctví:

„Parlamentní volby budou za necelé dva roky. ODS, ať už ji povede Mirek nebo Pavel, dostala lekci: slibuj, bez ohledu na to, zda jsi ochoten nebo schopen sliby plnit. Churchillovské slzy, pot a dřinu dokázali spolknout jen Angličané, a to ještě museli mít luftwaffe nad hlavami. Český volič je ochoten spolknout jen vepřo knedlo zelo a bude volit toho, kdo mu k tomu slíbí pivko zadara. Je to poučení - a pokud se ODS takto nechá poučit, bude to ten nejhorší dopad těchto voleb.“

Tak co na to říkáte? Já skutečně nevím, kdy jsem naposledy četl či slyšel něco takhle arogantního. Jistě, můžete namítnout, že se jedná o text jakéhosi internetového pisálka, který nemá ani tolik odvahy se pod svůj článek podepsat. To ovšem platilo do doby, než tento článek zveřejnil pan Paulczyňski. Od toho okamžiku je to názor čelního představitele brněnské ODS, která se od něj navíc ani nedistancovala. To už musím polemizovat.

Pane Paulczyňski, čeští a moravští voliči nejsou žádní hlupáci ani tupí konzumenti. Už mnohokrát dokázali, že jim ony Churchillovské slzy, pot a dřina nejsou cizí. K tomu, aby se vzepjali k autentické solidaritě a tvrdé, prakticky nehonorované dřině ovšem potřebují dvě věci – zaprvé důvod a za druhé nějakého toho Churchilla. Vaše strana jim však nenabízela ani zásadní důvod k přijetí politické vize ODS, ani skutečnou politickou osobnost, která by je strhla.

Jistě, představitelé ODS o nutnosti „utahování opasků a nevyhnutelnosti reforem“ hovořili velice často. Tu v souvislosti s nájemným, tu v souvislosti z důchodovou reformou, tu v souvislosti se zdravotnictvím. Celé to ovšem skončilo právě na tom, že lidé nejsou hloupí. Rychle poznali, že důvodem těchto kroků není prioritně pozvednutí životní úrovně naprosté většiny občanů či reálné řešení politických a ekonomických problémů České republiky, ale prachobyčejná arogance moci a nezájem vnímat problémy, kterými většina lidí dennodenně žije.

Definitivně se ukázalo jak Mirek Topolánek a jeho vláda umí reagovat na aktuální výzvy dneška, kdy po dlouhých letech konjunktury přišla (a k nám zatím spíše jen nahlédla) světová hospodářská krize. Jaké nabízela ODS řešení? Nedělat nic. Žádné slzy, pot a krev při záchraně naší ekonomiky. Prostě si sednout, pevně se držet ministerských židlí a čekat, až to někde nějak přejde. Kdyby se podobně zachovali Angličané, když měli luftwaffe nad hlavami...

Až dvě červené karty za sebou, které Mirek Topolánek od občanů dostal mu „otevřeli“ oči a v cituplném projevu z pražského Žofína připustil, že jsou problémy, kterými se jako premiér české vlády musí zabývat - tedy i ekonomickou krizí a jejími důsledky.

Voliči dobře vědí, co je reálné a co ne. Chtějí moderní, sociálnětržní demokracii evropského střihu, kde mají lidé stejné práva ale také šance a která neprojektuje model státu výhodný jen pro pár privilegovaných. Nedělá jim problém přečíst si volební programy a zjistit, která strana jim to nabízí a která ne. Záhy jim také došlo, že to byla ODS, ne ČSSD, kdo se, řečeno Vašimi slovy, vykašlal na své voliče.

Dobře si přitom pamatují, že ČSSD umí nejen slibovat, ale i své sliby plnit. A proto ji letos zvolili.

Nelíbí se Vám to, pane Paulczyňski? Na to Vám mohu jedině říci s Bertoldem Brechtem, abyste národ, který zklamal svoji vládu prostě ignoroval a zvolil si nějaký jiný.

Váš Roman Onderka

http://romanonderka.blog.idnes.cz/c/56588/Chce-to-vymenit-lidi-pane-Paulczynski.html


*************************************************************
A zde názory z diskuze stav 14,30

Primátor, toto (Lovon Bodom, mail, 05.11.2008 14:21 ) nevhodný příspěvek? | reagovat
Nejen že nedokáže na webu pořádně odpovědět na otázky občanům Brna, ale toto na primátora, ,,největšího města v republice, jelikož Praha je kraj,, jak s oblibou říkává, velmi slabé, velmi slabé, zase na druhou stranu na člověka od dráhy, velmi dobré, velmi dobré. Přidat pane Onderko, přidat..
 

Že není Onderka lumen... (petrnew, mail, 05.11.2008 13:41 ) nevhodný příspěvek? | reagovat
Že není Onderka žádný lumen, to jsem věděl. Že je ale úplný blb, to jsem nevěděl...
 

Předvolební sliby (hairyfairy, mail, 05.11.2008 13:38 ) nevhodný příspěvek? | reagovat
Pane primátore,

kdy si myslíte, že hejtman mgr. Hašek splní sliby napsané na billboardech "Zastavíme zdražování" a "Ne poplatkům ve zdravotnictví"? Dle mého soudu na ceny a na poplatky u lékaře nemá ani hejtman ani krajské zastupitelstvo valného vlivu, tudíž tyto sliby ČSSD opět nebyly zasazeny do reálného rámce.

Díky za odpověď
 

Vy opravdu neznáte Astona ? (xaverbrixi, mail, 05.11.2008 13:37 ) nevhodný příspěvek? | vlákno | reagovat
Máte mezery ve vzdělání.

 

http://neviditelnypes.lidovky.cz/nejezdit-do-sarajeva-0rc-/p_cirkus.asp?c=A081025_195636_p_cirkus_wag
 

Re: Vy opravdu neznáte Astona ? (Shackall0, mail, 05.11.2008 14:22 ) nevhodný příspěvek? | vlákno | reagovat
A co Shackalla, toho znáte?

Ne? Tak máte mezery ve vzdělání
 

I jen průměrný čtenář ví (Stará kára, mail, 05.11.2008 13:33 ) nevhodný příspěvek? | reagovat
že Aston je pseudonym Neffa. A že na Neviditelném psu publikuje pravidelně.  Pisálku.
 

ale pane Onderko (pedr64, mail, 05.11.2008 13:29 ) nevhodný příspěvek? | reagovat
ta citace o slibech přece nebyla mířena na ODS, ale na Vaši partaj. Ikona vašich voleb Rath už dnes tvrdí, že volební dodávka nebyla jeho dodávka a že to, co ste slibovali ste vlastně neslibovali a když, tak až někdy možná po dalších volbách.
 
 


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 658x, známka: 2.8
Kategorie: Z brněnské radnice
online: 44
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist