Nechci manžela v podprsence
Evropou hýbe spravedlnost. (Skoro) každý ji chce. Ale každý si ji představuje jinak. V březnu 2012 Evropský soudní dvůr rozhodnul, že pojišťovny v EU musí sjednotit ceny pojištění pro ženy a pro muže.
Prý rozdílná cena pojistky je „diskriminační“. Letecká společnost nesmí trvat na tom, aby si obézní člověk koupil dvě letenky, když zabere dvě místa. A revoltu feministek - div že nelétaly dlažební kostky - vyvolala radnice německého města Triberg, která vyčlenila dvě těsná parkovací místa jen mužům. Radnice vychází z toho, že by na těchto místech ženy nedokázaly zaparkovat, aniž by si odřely auto.
Asi takhle: Základním principem pojištění je, že kdo nese větší riziko, musí platit na pojistce víc. Kdo za poslední rok osmkrát boural a k tomu vlastní zánovní Mercedes S AMG, logicky platí vyšší pojistku než majitel postarší Dacie s čistým bouračkovým kontem. Žena má střední délku života podle úmrtnostních tabulek delší než muž, i kdyby soud nařídil, že musí povinně žít stejně dlouho. Tudíž je nanejvíc logické, aby platila nižší pojistku než muž. A když obézní člověk zabere dvě místa, tak prostě zabere dvě místa a nikoliv jedno, i kdyby soud nařídil, že dvě jsou jedna. Tudíž je logické, aby si koupil dvě letenky.
A pokud jde o to parkování… No, ehm, pod dojmem toho, že jsem tuhle musela zaparkovat místo manžela, který ne a ne se mezi ty dva kužele vejít, sice jsem v pokušení protestovat, ale faktem je, že až jednou nebudu umět zaparkovat a budu potřebovat náhodného kolemjdoucího požádat o pomoc, myslím, že to nebude žena, koho oslovím. A není v tom nic diskriminačního, jen prostě mezi lidmi, které znám, a které nevlastní řidičák, je větší počet žen.
Já tomu nějak nerozumím: že by snad ženy a muži měli jiné fyzické a mentální dispozice k řízení aut, o tom se mluvit „nesluší“, div že to není „sprosté“. Ale že ženy a muži mají jiné fyzické dispozice, dejme tomu, ke sportu, je nejen bráno jako fakt, ale dokonce porušení principu odlišnosti obou pohlaví je trestáno. Když jihoafrická atletka Caster Semenyaová, mistrině světa v běhu na 800 metrů, byla donucena vzhledem ke svému maskulinnímu zjevu podstoupit sex-test a zjistilo se, že má mužské i ženské orgány a tudíž je vlastně hermafrodit, Mezinárodní atletická federace se dlouho rozmýšlela, zda jí medaili neodebrat. (No představte si tu hrůzu, muži a ženy (a hermafroditi) by mohli mít při jedné soutěži stejné podmínky!) V čem je rozdíl mezi řízením auta a běháním po stadionu? Proč se nesluší mluvit o tom, že většina žen má sklon jezdit jiným stylem než muži, a současně se nesmí zpochybňovat, že většina žen má pomalejší nohy než muži?
Jenomže ono to jde ještě dál. Ta divná logika - nelogika proniká do každičkého kousku bytí. Takže například uvalujeme na banky bankovní daň, rozčilujeme se, že klesají úroky, které vyplácí, a rostou úroky, které inkasují, a chceme, aby byly „levné“ neboli „rizikové“. A stejným dechem je nutíme navyšovat kapitál, aby byly „bezpečné“. Nevíme, co chceme.
Nějak nám ta evropská spravedlnost zdegenerovala. Jenom upřímně doufám, že v rámci spravedlnosti a rovnosti se manžel nebude muset ze zákona přede mnou producírovat v podprsence a já před ním v podvlíkačkách. A že soudnictví neztratí poslední špetku respektu.
http://sichtarova.blog.idnes.cz/c/281106/Nechci-manzela-v-podprsence.html