Petr Paulczyňski: homepage

Někdo má rád holky, jiný zase vdolky.

K mým každodenním návštěvám webů patří i www.spravodaj.cz   zabývající se židenickou problematikou. Tento web mimochodem vyměnil svoje logo za přátelské, odpovídající současné situaci na židenické radnici. Nalezl jsem na něm noticku vytrvalého kritika  Standy Moši pana  Ludvíka Farugy. Ten opět zareagoval  na mé sdělení, takže vlastně prostřednictvím webů spolu komunikujeme. A co že napsal ?

Poděkování aneb reakce na reakci
Už jsem si říkal, že si konečně užiji pár dní volna a budu se věnovat svému oblíbenému adrenalinovému sportu – procházce po vykotlaných dlaždicích v naší ulici, přesto mi to nedá, abych nepoděkoval panu Paulczyńskému za to, že zprostředkoval Stanislavu Mošovi přečtení mé vážné úvahy, kterou jsem jako občan Brna chtěl pouze vyjádřit své obavy z plýtvání peněz v oblasti kultury. Vyjádření pana ředitele MdB mne uspokojilo. Ani ve snu by mne nenapadlo si myslet, že Stanislav Moša nerozezná „kravinu“ od skutečného umění. K obavám z plýtvání mne spíše přivedly drby, které kolují po Brně, například že Odysseova loď, kterou na jeviště přitlačí a zase odtlačí technikáři stála 250.000,-Kč a zařízení, na kterém herecké celebrity MdB létají do povětří stálo 300.000,-Kč a mnoho dalších a ještě nejapnějších. Ale to je právě síla drbů, které bohužel chtě nechtě obyčejný prostý občan někdy podlehne. Závěrem chci ujistit pana Paulczyńského, že mám rád nejen Stanislava Mošu a jeho muzikály, ale i ohňostroje, mercedesy a golf.
Ludvík Faruga     


Autor má výborný smysl pro humor, ironii a nadsázku. Avšak uvedené cifry (které dle něj Moša poživačně rozhazuje) buď odezírá ze skleněné koule, nebo ho jeho informátoři vodí na vařené nudli, což je škoda, protože jde jistě o solidního židenického glosátora, s jedinou vadou -jak uslyší Moša, rozžhaví se jak zapomenutá žehlička. Na moji minulou noticku reagoval holt podle míry svého poznání. Ale i přes hausnumera kterými zde argumentuje zapomněl ještě na jednu základní ekonomickou poučku. Nelze hodnotit jen výdaje. Je třeba je porovnávat s čísly příjmu. Tomu rozdílu se říká zisk, nebo ztráta. A zmiňované Čarodějky jsou pohříchu v číslech kladných. Proslýchá se něco o nějakých milionech. Snad víc než 10. Možná 15. To teda můžou celebrity létat vzduchem do zblbnutí těla i duše. Za ty love bych nechal vyletět celou městskou radu.
Jinak mne těší, že můj slovutný webový kolega sdílí mé nadšení pro slasti života. Jenom bych je ještě doplnil o víno, ženy a zpěv. I když dnes už spíš jen to první a třetí.To druhé jen polehku, z hlediska duševní hygieny, neboli na kukandu. Oficielně to mu říkám, že jsem estét.

A zde jeden ilustrační záběr z Čarodějek, když ty letící nemám.( brknu Jefovi a opatřím si je). Tady se zato Petr Štěpán  válí na scéně v bazénu. Jen aby ho zase někdo nepřepočítával. Ten bazén. Jinak toto demonstrační foto naplňuje tu mou citovanou zálibu v estetice. Současně chválím Standu Mošu za úspory v nákladech na kostýmy. Za kostýmy v Máji jsem ho nepochválil, protože cikánky tančily v jezírku při měsíčku a měly kalhotky. Tento fatální režijní stav pak Standa bohatě odměnil v Bouři, kde se vlnil a po zemi svíjel houf totálních naháčů Tady zas pro změnu skoro zhasl. Vnady se tedy daly spíš tušit než vidět. Zkrátka, pane Faruga kolem a kolem - já se snad k Vám při kritice Moši přidám.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1863x, známka: 2.9
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 25
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist