Petr Paulczyňski: homepage

Rekonstrukce státu po „zemanovsku“

Tak dlouho jsme volali po „rekonstrukci“ státu, až se toho chopil Miloš Zeman a předvádí nám v přímém přenosu, jak by se takový stát měl rekonstruovat.

Zatímco různí „mesiáši“ kreslí pavouky neprůhledných vlastnických struktur nebo pořádají happeningy proti korupci, tak nám tady druhou stranou napochodovaly totalitní Zemanovy byznysové skupiny. Dosadily si prezidenta ( rozuměj zaplatily mu volební kampaň), dosadily si vládu (to už doslovně) a pod dohledem veřejnoprávní televize lobbují ústy nadstranického prezidenta za podporu vlády ruského byznysu.

Rekonstrukci státu odstartoval policejní puč v tu nejvhodnější dobu – během prázdnin, kdy většina lidí má spíše letně dovolenkové starosti. Zakuklení chlapci zatýkají, jako by se jednalo o zásah proti teroristům z Al kájdy. Národ volá po lynči jakési paní Nagyové, která stejně tak dobře mohla být zatčena jedním uniformovaným policistou cestou do práce nebo možná jen prostě předvolána k výslechu a poté třeba i zatčena.

Lid si přeje hlavy 3 ex poslanců a doslova omdlévá vzteky v internetových diskusích. To, že skutečný mafiánský zločin jede úplně někde jinde, to je prostému lidu jedno. Byla předhozena návnada a mediální pozornost upřena na exposlance. Zeman si zatím v klidu rozdává trafiky a rozhoduje, čím se bude jeho vláda zabývat a čím ne.

Ve světle kamer pak prezident lobbuje za vznik vlády, která zpětně vyjednává podporu. Co asi slíbil „Věcem prodejným“ za podporu? A co bude slibovat za podporu nezařazeným poslancům? Proti tomu jsou „trafiky“ 3 exposlanců skutečnými drobky. Zeman přepisuje českou demokracii.

Jsem zvědavý, kdy na situaci zareagují noví političtí „mesiáši“, protože tady už asi malovat „pavouky“ majetkových vztahů nebude stačit. Nebo spíše těm, co se Zemanem přicházejí, budou nějaké protikorupční fondy úplně k smíchu.

http://michalkucera.blog.idnes.cz/c/353122/Rekonstrukce-statu-po-zemanovsku.html#t2

 


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2238x, známka: 2.8
Kategorie: Komentáře odjinud
online: 61
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist