Petr Paulczyňski: homepage

Scheißumweltplakettenstory


Německé "ekologické" zóny se valem rozrůstají. Sice jsem nenarazil na žádný rozbor, který by ukazoval, že to k něčemu je, ale přesto se objevují další a další.

Je to jako český bodový systém nebo svícení za dne. Úředníci vyslali na dostihové závodiště mrtvého koně a teď se snaží zařídit, aby to nikdo nepoznal. Řehtají za něj, nutí bookmakery vypisovat sázky, že doběhne první, přenášejí ho přes překážky, kvůli zlepšení výkonu vyměnili žokeje a také sehnali lepší krmení.

V případě Umweltplakette (v překladu "ekologická známka") se resuscitace mrtvého koně projevuje také tím, že se známka potichu neoficálně přejmenovala na "Feinstaubplakette" (známka na jemný prach). To je to svinstvo, co vnímáme jako kouř u výfuku oktáfky ftédféíčku ftuningu. Mělo jí to dodat hodnotu, protože zatížení přírody pevnou frakcí z dieselových motorů je reálný problém. Každopádně, ani tato změna  buzeraci popularitu nepřinesla. Každý tak nějak chápe, že se problém automobilek přenesl na spotřebitele, což se projevilo omezováním mobility obyčejných lidí  a někdo sem tam najde odvahu to říct nahlas, zatímco ostatní mlčí a serou si in die Hosen. Němci nemají tohle opatření rádi a zejména se jim zajídá, že města vytyčila tyto zóny, ale koncentraci prachu pravidelně neměří, takže nelze říci, že toto opatření k něčemu bylo a mělo na ten Umwelt nějaký vliv. Jistě to není náhoda, to je právě symptom toho systému mrtvých koní - že záměrně nikdo nezkoumá, zda ten kůň žije nebo ne. Protože kdyby to dělal, provalilo by se, že kůň je po smrti. Kdyby ta data byla veřejná, patrně by tím byl Umweltbuzeraci vynesen ortel stejně jako dennímu svícení v Rakousku.

Ano, tohle je problém Němců. Nedovedou se zbavit píči Merkelový a neradi čelí hospodářskýmu poklesu (protože píča Merkelová a její administrativa zatížila ekonomiku dalšími rudo-zelenými regulacemi). Jak se říká, všechno se vším souvisí. Nelze bláhově doufat, že gerontní socialistika napraví svými regulacemi ekonomiku nemocnou regulacemi předchozích gerontních socialistů. Jenže německý soudruh má naražený obojek a vodítko nakrátko. Ze všeho vidí jen jedno východisko - submisivitu a kompromis za každou cenu, takže pouze doufá, že výměnou úplatkářů za alkoholiky a alkoholiků za geronty nebude výrazně hůře. Bojí se kritzovat vládu BRD, ať je sebehorší, aby to nevypadalo, že je pravičák. Od toho prý "je jen kousek" k nacionalismu a za to vás taky klidně vylejou z práce. Je to prokletí, svým způsobem jsou ještě ve větších hovnech než my, v porovnání s Merkel je Topolánek děd Vševěd. Jenže na to musí přijít Němec sám, až to pochopí a zařídí se podle toho, tak se tím tak nějak vyřeší samy i ty ekozóny.

Mně se týká ekozóna ve Stuttgartu začínající odbočkou z B10 na Unterturkheim, tam, co je sídlo a muzeum Mercedesu, a Cannstatt, co bydlí Ahmed. Sice potřebuji projet touto zónou pouze jeden necelý kilometr, ale to mně nezbavuje povinnosti mít ekologickou samolepku. Tato zóna je rafinovaná v tom, že do ní smějí vozy jak s červeným, tak se žlutým a pochopitelně i se zeleným kolečkem. Tedy všechny. K čemu taková zóna je, mi není jasné. Každopádně, na autě musím mít to buzerantské kolečko.

S minulým podnikovým autem Škoda Octavia II, vehiklem, který je se 150.000km na tacho dobrý leda ke šrotaci, jsem utrpěl posledně problém, že jsem si kolečko neobstaral. Sice se dá získat někde v TÜV, ale neměl jsem čas tam dojet, taky jsem se obával, že kdyby na tom krámu chtěli nedej bože něco měřit, tak by se nadobro rozpadl. Takže jsem ekologickou zónu objel po Landstraße 1199 přes Waiblingen a Esslingen. Bylo to mimořádně ekologické, protože jsem ujel 45km navíc. Myslím, že lepší příklad fungování ekologických zón už ani nejde najít.

Nynější kchár jsem kolečkem dovybavil. Zajel jsem s velkým techničákem na STK firmy Jihotrans. Tentokrát jsem za účelem získání plakety ujel jen km osm. A dostal jsem hned tu zelenou, nejvyšší eko level. Kdo by to byl čekal, u tři týdny starého auta na benzín a s Euro IV? Wow. Cítil jsem se najednou tak ekologický, ještě si zavést menstruační kalíšek a vysprchovat se společně s nějakou chlupatou ekoložkou a byl bych na vrcholu blaha. Ale jak to udělat? Jak skloubit požadavek německého ekologického Arschlocha s požadavkem českého fiskálního buzeranta? Ekoplaketa má být umístěna v pravém dolním rohu skla a česká dálniční známka tamtéž.

Kolečko bylo velké asi jako pivní tácek. Jediným východiskem bylo nalepit ho co nejníž, jinak by zhoršovalo výhled z vozu. Naštěstí jsem předtím dálniční známku votunil fólií s neadhezivním lepidlem, aby šla přendavat z auta do auta, takže jsem našel kompromisní řešení. Dále jsem se jal odlepovat samolepku od podkladu. Nějak to nešlo, resp. táhly se z toho nějaké cucky, zřejmě nějaké ekolepidlo s výtažkem z konopí. Za zvuku songu Defeatist od Hatebreed jsem připevňoval tu sračku na sklo a cítil sílu té porážky - cítil jsem se jako kurva, které nezaplatili, jako složenka, kterou zahodili do koše, prostě jako občan, kterému enviromentalističtí zmrdi vnutili svoji pokřivenou vůli.

Nepřejte si slyšet, co jmen jsem německým ekologům přitom dal. Pojal jsem myšlenku napsat na ekoplaketu něco hnusného, třeba že Al Gore je zoofil, ale samotné oddělení té sračky od podkladu se ukázalo být natolik složitým, že jsem na to rezignoval.

Nad ekokolečko jsem přidělal dálniční známku. Auto sice vypadalo o mnoho ekologičtěji, ale výhled z vozu se tím velmi zmenšil. Vzpomínal jsem na jednoho známého, kterého policisté napomenuli za umístění držáku navigace na sklo, protože prý omezuje výhled z vozu. A co ta plaketa, ta neomezuje nic? Až ekoplaketní povinnost prosadí zelený trotli i v jiných zemích, budu mít třeba ještě plaketu českou, rakouskou a slovenskou. Z auta nebude vidět. Bude hrozit, že přejedu cyklistu, možná dokonce homosexuálního cyklistu, či snad dokonce homosexuálního rómského cyklistu, což je jednoznačně dvojnásobný trestný čin s rasovým a genocidním kontextem spojený s okázalou demonstrací řidičské arogance a agrese vůči míromilovnému cyklistovi, který vůbec nejel neosvětlený a opilý. Z toho kouká doživotí.


Se souhlasem autora
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008082304

Pavoukův dodatek:
D-FENS, D-FENS. Ten poslední odstavec!! Že ty jsi xenofob, homofob a rasista jako já! (teda podle novinářů a příslušníků jmenovaných menšin)


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2693x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 50
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist