Petr Paulczyňski: homepage

To jste jí(nebo jemu) teda poradil pane primátore.

O dotazu na primátorových stránkách na téma Romové jsem informoval v článku : Není ten pán rasista?
http://www.paulczynski.cz/15314.html

A jak jsem předpokládal. Těžká otázka, těžká odpověď. Moje babička říkala: Na blbou otázku - blbá odpověď.
Zajímavé je, že já předpokládal, že tazatel je muž, primátor si tipl na ženu. Jenom nevím, co s tím, že nějaké hovado pose*e chodbu nebo vyhazuje odpadky z okna udělá paní Dubská. Snad že by to šla uklidit? A ty opravené fasády, které zmínil pan primátor vydrží chvíli, protože nějací zmr*i je stejně za chvíli potagují.
Ale  opravdu, těžká volba.

Viděl jsem tuhle volební plakát Národní strany, který si z toho, že si neumíme odpovědět na takovéto problémy udělal volební program. A jejich webové stránky jsou nejnavštěvovanějším politickým webem. Protože oni mají řešení. Sice sporná, ale jasně definovaná. A pokud je nebudeme mít my (a Džamiliny kuriozity mezi ně rozhodně nepatří), budeme muset v nedaleké budoucnosti hledět na vzrůst preferencí této strany. Protože paní Dubská šéfka výboru pro menšiny a Zelená kandidátka na hejtmana JMK, na kterou primátor tazatele odkazuje nepředvedla v této oblasti vůbec nic. Tak snad že by zařídila úklid těch exkrementů?

Autor: P.B.
Datum zveřejnění: 28.08.2008
Téma: 338. "bronx" nebo centrum města?
Dotaz:
Vážený pane primátore,patříme k těm mladým (šťastným) párům kterým se podařilo získat malý městský byteček, ovšem na ulici Körnerova (spojnice mezi Bratislavská a Cejl).Bydlení by bylo velice příjemné nebýt jistých asociálních individuí. V celém okolí jich je opravdu slušná řádka, převážně rómských občanů– kteří mají zjevně velký problém se základními společenskými návyky. Jsou hluční, zvracejí, močí a kálí v chodbách domů a přímo na ulici, odpadky jednoduše vyhazují kam je napadne, okrádají a terorizují lidi přímo na ulicích. V našem domě jsou převážně staří lidé kteří už mají strach chodit na nákupy. Před 14dny tady rómská dívka brutálně napadla starou babičku jen pro tašku z nákupem. Je to opravdu nechutná lokalita a ostuda Brna!!
Stydím se pozvat návštěvu, protože tímto „bronxem“ musejí procházet… neumím si proto představit, že budeme v tomto prostředí vychovávat naše děti. Prosím, máte pro nás nějaké opravdu uspokojivé ujištění, že vedení Brna má v plánu tuto problematiku řešit?

Odpověď primátora: 02.09.2008
Vážená paní,
Vašemu dotazu rozumím. Mnohé se v této čtvrti města, která je součástí MČ Brno - sever, začíná měnit a probouzet k životu. Přibývá zde pozvolna privátních společností, které zde zakládají sídla, opravují se fasády a já doufám, že tento přirozený proces bude jen pokračovat ve směru spokojenosti místních či nově přistěhovaných obyvatel. V případě, že bude ohrožen zákon, obraťte se prosím na Městskou policii Brno.
Mrzí mě, že pro Vás nemám v této chvíli lepší zprávy.
P.S.: V rámci Zastupitelstva města Brna funguje i Výbor pro národnostní menšiny, jehož předsedkyní je zastupitelka Kateřina Dubská. E-mail: dubska@zeleni.cz. Zkuste jí kontaktovat, měla by Vám poradit. Tajemníkem výboru je p. Miloš Vraspír (tel. 542 173 120, e-mail: vraspir.milos@brno.cz). 


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1125x, známka: 2.8
Kategorie: Z brněnské radnice
online: 41
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist