Petr Paulczyňski: homepage

Už Ústečákům nezávidím

My Tepličáci jsme vždycky Ústečákům záviděli tu jejich řeku. Už pěkných pár let jsme rádi, že máme jenom potoky. Přestože se jeden jmenuje Bouřlivák, nedá se to s povodněmi v severních Čechách ani jinde v republice vůbec srovnat.

Podstatné je, že za šestnáct let, co se povodně pravidelně v České republice objevují, máme na velmi špičkové úrovni vypracované protipovodňové postupy různých složek státní moci, kterých je dobré se držet. Tyhle záchranné systémy pracují a fungují.

Loni jsem to na vlastní kůži sám zažil, když jsem byl jako šéf protipovodňové komise nucen rozhodnout, kolik kubíků se má nebo nemá vypouštět z nedaleké přehrady. To byla ale víceméně legrace proti tomu, co se děje například dnes v jižních Čechách. Musím říct, že obdivuji lidi, kteří byli třikrát za desetiletí vytopeni a mají tu sílu se otřepat a jít dál. Nevím, jestli bych tuhle schopnost v sobě měl.

Až voda zase opadne, navrhuji se zamyslet nad následující věcí: nepřevyšují protipovodňové náklady celkové škody? Jinak řečeno, není poměr mezi penězi investovanými do různých protipovodňových opatření dramaticky vyšší než jsou povodňové ztráty? Nechávám na zvážení.

http://www.pravybreh.cz/2013/06/03/jaroslav-kubera-uz-ustecakum-nezavidim/


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2670x, známka: 2.8
Kategorie: Komentáře odjinud
online: 37
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist