Petr Paulczyňski: homepage

Už vím kdo jsem. Klausoláska

Mezi mými FB přáteli se vyskytuje jeden docela dobrý a vtipný novinář, jehož některé postřehy najmě prezentované v Highlightu na Čt 24 jsou zaznamenáníhodné. Ne vždy s nimi souhlasím, ale řečeno s klasikem Voltairem: "Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit vaše právo to říkat."

 Na FB se proto s oblibou špičkujeme, neboť jeho mateřskou redakcí je médium vlastněné panem Bakalou, čehož ve svých štulcích čas od času neopomenu vzpomenout. Činím tak slovním spojením bakalovsko - pravdoláskovní hnízdo. Není to osobní, nikoho konkretního nemám na mysli. Přiznávám také, že nejsem autorem tohoto slovního spojení, ale líbí se mi. A ještě víc se mi líbí, že kdykoliv ho použiji, pana novináře to lehce vytáčí.

Až včera našel protizbraň. V diskuzi o pitomém mezititulku k článku z HN který postoval jiný přítel - "kam se to HN proboha posunuly? Mezititulek v článku o Vansdorfu zní takto: "Pravice využívá nespokojenosti". No to snad ne!" jsem reagoval obvyklým "naštvávacím" postem " HN se nikam neposunuly. Jsou tam dávno. Je to bakalovsko-pravdoláskovní hnízdo."

A už jsem ji měl zpátky. A na rozdíl od mé obecné charakteristiky jednoho média jsem to dostal rovnou mezi bulvy. Onen slovutný komentátor nechal cloumat zlost svým majestátem a bleskurychle zareagoval osobně: " a jejda, naše klausoláska v akci. Mezititulek je samozřejmě pitomej."

Tak. A mám to přišitý. Pravdoláska je vyvážená klausoláskou. Jediný problém který mi z toho rezultuje, jestli je tato titulatura dostatečnou kvalifikací pro zařazení do  seznamu jisté Radomíry Clement - nazvaného Klerofašisti, kleronacisti, lefebristi a příznivci diskriminace v ČR - k vidění zde, protože jinak to fofrem z webu zmizelo. Hrozně rád bych se totiž ocitl ve společnosti  takových skvělých mužů tohoto národa, jako jsou duchovní Baxant, prezident Klaus, novinář Kuras, umělec Landa, politik Mach a mnozí další.

P.S. Jinak ale musím uznat, že termín "klausolásky" jako protipólu pravdolásky je mimořádně povedený a před jeho autorem smekám. Může být totiž docela inovativně šťavnatým přívlastkem v diskuzích.

Psáno pro blog.iDnes.cz


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1183x, známka: 2.7
Kategorie: Z mého života
online: 56
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist