Petr Paulczyňski: homepage

Zavřete oči, odcházím

Kdo by neznal tuto hlášku Oldřicha Nového z filmu Martina Friče Kristián. Dovolím si ji vypůjčit abych oznámil, že si dávám pauzu po neuvěřitelné smršti blogů na téma Paumer a najmě po čtení diskuzí pod nimi a několika lůzoidních vzkazů jako třeba tento z dnešního odpoledne:
Odesílatel: VladimiraOslikova@seznam.cz (ze stránek)
(demosnímek: co budu dělat místo psaní)

Text zprávy: Tento blbecek bude stale kecat uz by mel konecne dostat poradne do rypaku.!!!!!!
Čas: 5.8.2010 16:49:25
IP adresa odesílatele: 77.48.244.74

Mimochodem, z této IP adresy už několikátý.

Tak jsem si řekl: máš to hochu zapotřebí?

Desítky trollů zaplevelujících diskuze zásadními poznatky o autorovi, jeho životopise, vzhledu a intelektu by člověk ještě unesl, protože nad ty ubohé anonymy se umí povznést.

Ale nastávají jevy, které mne přinutily zamyslet se, zda chci sdílet virtuální prostor tam, kde se začínají napadat sami blogeři. Tam, kam se vracejí vysoce pseudointelektuální blogerky, které v nedávné minulosti odešly s prásknutím dveřmi aby se sebeoslavnou ódou vrátily (protože tam kam odešly je nikdo nečetl) a hnedle pozurážely ostatní kolegy blogery. Této módy se ihned chytili další.

Myslím, že mohu svůj čas, který jsem blogu věnoval užít mnohem efektivněji. A k blogu se vrátit, až zde poleví ona zvláštní atmosféra, která tu nastala. Tíživé dusno plné osobních výpadů jedněch proti druhým. Dusno, v němž se místo diskuze o obsahu plive jeden po druhém, dusno, v němž si diskutéři vjedou do vlasů, aby po třetím vlákně zcela opustili téma.

Prostor, v němž vítězí ten, kdo nejvíc zostudí ideového protivníka ne silou myšlenky či argumentu, ale silou jedovaté sliny. Narudlost těchto diskuzí mi připomíná pověstný Klémův výrok pronesený v parlamentu 21.12.1929: "Přejde vás smích! My tento svůj boj povedeme bez ohledu na oběti, houževnatě, cílevědomě, do té doby, až vaše panství bude smeteno.

Určitě se neloučím natrvalo, jenom si dám trochu pauzu a čas od času sem něco dám. Každodenní vstupy však končí. Mým diskuzním trollům vzkazuji: pro svá excelentní moudra si najděte jiného troubu.

Psáno pro blog.iDnes.cz
Mé blogy přejímají i servery Virtually, Parlamentní listy, Česká Media, E-portál a Fragmenty.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2254x, známka: 2.8
Kategorie: Z mého života
online: 34
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist