Petr Paulczyňski: homepage

Zeman s Ištvanem rozhodnou o vládě

Z prezidentova projevu před Poslaneckou sněmovnou jsou důležité především dva závěry.Předně, že Zemanova vláda bude vládnout dál i bez mandátu, přičemž dalšího premiéra prý Zeman nejmenuje dříve, než žalobce Ivo Ištvan nedokončí své vyšetřování.

De facto tak prezident Sněmovně vyhrožoval Ištvanem.

Prezident jako základ vyšetřování vidí propojení politiků s kmotrovskými mafiemi. Ištvan podle něj tvrdí, že se v tomto směru chystá senzace a že pro ni už má důkazy. "Ujišťuji vás, že během těchto několika týdnů žádný druhý pokus nepodniknu, i kdybyste mě lámali kolem," řekl prezident Zeman v závěru svého projevu.

Ivo Ištvan slibuje bombu už dva měsíce, přičemž sám tvrdí, že jde o "odvážnou právní konstrukci", jinými slovy, jde o podezření plovoucí na vodě a důkazy pro jeho tvrzení a přesvědčení se teprve hledají. Tomu nasvědčuje i tápání a hledání důkazů v zabavených materiálech, počítačích a mobilech.

Nejvyšší soud konstatoval, že složení mandátu je netrestatelné a nelze použít jako jakokoli část obžaloby či podezření ze spáchání trestného činu. Je-li tedy jedna část údajné korupce netrestatelná, pak je logicky netrestatelná ani ta druhá. připomínám, že jde o údajnou korupci, ve skutečnosti o politický handl.

Dva měsíce Ivo Ištvan slibuje bombu a výsledkem je jen aféra žárlivé milenky. Zabavené miliony a zlato stále nemají vlastníka, ačkoli se o ně snad již třikrát hlásil přítel lobbisty Janouška a marně žádá o vydání. Veřejnost je svým způsobem držena v přesvědčení, že miliony a zlato patří protiprávně zadrženým exposlancům.

Zeman využil příležitost a najmenoval si svůj vlastní kabinet složený z jeho přátel, sponzorů, lidí spjatých se SPOZ a bývalých komunistů. Tento kabinet bez ohledu na svou nelegitimitu začal provádět mohutné čistky a jako ukázka nekompetentnosti může svědčit odvolání ředitele ND ministrem kultury.

Zemanovi se podařilo rozklížit ČSSD, kdy se tato strana nejprve rozdělila na dva tábory, aby nakonec předseda Sobotka stáhl uši a poddal se vítěznému křídlu zemanovců okolo stále více Iljičovi podobajícímu se Michalu Haškovi a provedl prezidentský anální alpinismus s obratem o 180°.

ČSSD tak ukončila svou činnsot jako samostatná a svébytná politická strana a stala se z ní strana bez vlastního úsudku a přívěsek Zemanovy SPOZ. ČSSD rezignovala na parlamentní demokracii výměnou za autoritářský systém prezidenta opilce.

Prezidentova slova o tom, že nebude jmenovat dalšího premiéra dokud Ištvan nedokončí své vyšetřování lze chápat jako výhrůžku. Výhrůžku poslancům i stranám, že prezidentem pochválený Ištvan se zaměří na každého, kdo nebude prezidentovi po vůli.

Jak dlouho bude Ištvanovo vyšetřování trvat? Pár týdnů, dva měsíce, půl roku, pět let? Schůzka na Hradě, kde se sešel prezident s Ivo Ištvanem tak zcela evidentně začíná nabývat jiných rozměrů než jen poplácání po zádech.

Nejen, že prezident svým způsobem vyzrazuje kroky státního zastupitelství, ale zároveň dává najevo, že své kroky koordinuje právě s Ištvanem, nebo spíše naopak, Ištvan dělá své kroky po domluvě s prezidentem.

Prezident Zeman svým projevem dal najevo, že jediným vládcem je odteď už jen on sám. Nikoli vláda, nikoli parlament, ale jen on sám prostřednictvím loutkové vlády, obsazením postů členy SPOZ a jeho přáteli, zkrátka, nepřímo se prohlásil za diktátora.

Vláda bez důvěry povládne tak dlouho, jak bude prezident chtít. A jeho slova o tom, že po volbách jemnuje premiérem představitele vítězné strany? Těm můžeme věřit stejně, jako lehké viróze. Ze strany prezidenta je zde jednoznačný cíl, soustředit moc do vlastních rukou.

A v tom mu mohutně pomáhají jeho figurky ve vládě i na parlamentní demokracii rezignující ČSSD ve vleku osobních ambicí místopředsedy Haška. Pokud se Zeman zaštiťuje Ištvanem, pak se musíme ptát, zda skutečně nebylo cílem obvinění svrhnout vládu. Stále více si myslím, že ano.

O vládě tak rozhodne Zeman s Ištvanem. Kašle na složení Sněmovny, je mu jedno, zda jeho loutková vláda bude či nebude mít důvěru. Jedny trafiky jsou trestné a vlčák Ištvan po nich vystartoval, zatímco ty druhé trafiky jsou "čištěním od korupce".

Přestáváme být zemí s parlamentní demokracií a stáváme se zemí s autoritářským prezidentem, ovládanou nelegitimní vládou a ovládanou strachem ze státních zastupitelů. Vítejte v Zemanově!

http://polanecky.blog.idnes.cz/c/355335/Zeman-s-Istvanem-rozhodnou-o-vlade.html

 


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1483x, známka: 2.7
Kategorie: Komentáře odjinud
online: 43
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist