Petr Paulczyňski: homepage

ZMB 9. 9. 2008 - on-line

A máme po prázdninách. Hned je to vidět na počtu bodů - celých 190 nepočítaje různé zprávy. Pan primátor dokonce nechal zablokovat pro zastupitele parkoviště na dva dny. Protože však většina bodů je majetkového charakteru, mohlo by  jako obvykle dojít k pospojování těchto bodů do hlasovací serie, ale nebudu předbíhat.

Na druhé straně , jako opozice, máme připraveny připomínky, ale nebudu je teď prozrazovat.

Co však prozradím je, že plníme slib a předložíme návrh na provedení auditu investic za roky 2002 - 2008 jak jsme deklarovali. Je na konci reportáže.
********************************************

18,05 KONEC

18,00 Prchal požaduje po Starezu (Zlatuška) přehled všech výběrových řízení a všech zrušených a nových smluv za jeho vlády. Možná bude legrace

17,35 Interpelace. Jen to zajímavé.
Běží diskuze o pomníku v Kr.Poli a jeho výzdobě, kterou otevřeli komunisté. Nikam nevede.

17,25 Porada klubů odsouhlasila návrh primátora, aby RMB připravila návrh na provedení kontroly investičních zakázek. Návrh pana Zlatušky na podání podnětu berňáku hlasovali pro pouze B2006, Zelení a komunista Kůta. Ostatní se zdrželi, nebo nehlasovali.
 Náš návrh byl stažen.

16,40 Dubská nechce audit platit z obecních peněz, podporuje ji Němec z B2006. Spousta z 2006 totéž. Zlatuškova klika pracuje. To je divné. Na tiskovce si Zlatuška vymyslel audit a dnes  otáčí. Zřejmě jen tak plácl a dnes si to rozmyslel. Jinak nevím, proč by zastupitelstvo mělo dávat nějaké podněty berňáku a zda mu to vůbec přísluší. Myslím, že by to měl udělat sám. Proto jsem Zlatušku vyzval, aby svůj návrh realizoval vlastním jménem a neschovával se za zastupitelstvo.

16,25 A zlatý hřeb. Náš návrh na audit investic. Slovo si vzal jak jinak, pan radní Zlatuška. Opakuje jenom to co už posděloval. Neříká vůbec nic nového. Protože náš návrh reaguje na jeho TK, divím se, že se diví, kde jsme to vzali, že on takový audit chtěl.

Navrhuje aby se jeho původní návrh na audit, který jsme si osvojili,  změnil na podnět Fin úřadu, aby zkoumal účetnictví v nahrávce vzpomínaných firem , účetnictví ODS a osobní majetky radních.

16.:05 s mírným zpožděním spějeme do závěrečné fáze

15,25 Stále se vede diskuze, zda předložený materiál vůbec k něčemu je, nebo je to jenom prostředek, aby si pár bafuňářů vyrazilo na pár výletů za erární peníze. Z nevinného bodu se stalo politikum. Z vehemence, s jakou ho obhajují Zelení je zjevné Cui bono.

15,00 a to jsem se spletl. Už dest minut diskutujeme o jakémsi Euro projektu Joining Forces, projektu, který nikdo neumí vysvětlit

14,50 Konečně jsme ty protipovodňovky stáhlili. Haluza vyhrál, Kvapilovov pochválení materiálu bylo asi slabé.. Teď už jen pár nekolizních bodů, náš návrh na audit investic a pak troška srandy u interpelací.

14,20 pokračuje diskuze k protipovodňovým opatřením. Přiložil jsem polínko a doporučil, aby si to socani vyřídili před zastupitelstvem a nezdržovali tady. Ale Pepa Haluza asi ví co činí, má tam dvě řeky a když jde do tuhého, může se jít z radnice rovnou vykoupat. Naopak náš Aleš Kvapil pěkně pochválil koalici za tento materiál a tak Haluzu podrazil. Reagoval jsem na to vnitřní poznámkou, jestli má učesanou pěšinku uprostřed, aby lépe vklouzl a také se ho zeptal, zda si nechce přesednout. Myslel jsem tím do koaličních lavic.

14,10 Pokračujeme. A hned překvapení. Starosta Haluza, kterýmu tam na Jihu teče hodně vody, navrhuje stáhnout materiál Protipovodňová opatření. Abyste rozuměli. Pepa Haluza je socdemák a torpéduje vlastním lidem materiál. To si nemohli vyřídit dopředu?

12,00 vše prošlo až do bodu 175 - navýšení provozní dotace pro DPMB. Jelikož je to proti původním prohlášením samotné koalice, někteří budeme proti.

11,40 Neprošel můj návrh na ukončení diskuze. Je to taková Zelená trapárna, že v sále zůstalo sotva 40 zastupitelů. Ostatní šli kouřit , konat jiné potřeby nebo bavit se na nádvoří. Velmi pracovní prostředí.

11,20 Diskuze o to, jestli získat zpět 10 milionů nebo ne mi přijde úplně praštěná. Věcný problém se mění na politickou přestřelku. To přece není o kauze Wilson, ale o tom, jestli a jak získat zpět 10milionů.

11,05 Je to banda škůdců. Tady je návrh jak městu ušetřit 10 milionů (ať už ta pokuta vznikla jak chtěla) a oni kverulují. Občané Brna, pamatujte si to.

11,05 Přidal se další žabičkář - Vlašín. Prý se nechce této pokuty zbavit, protože je to morálně zvrhlé. Pane Bože, do čehos to dušu vrazil, jak by řekla moje babička.

10,50 Námi vložený bod 155a ke kauze Wilson - ustavení pracovní skupiny za účelem projednání otázky pokuty od Min.fin. formou dodatku ke smlouvě tak, aby byl právní důvod k odpuštění pokuty 10 milionů. Není překvapením, že proti zvedl hlas náměstek Ander, protože tato kauza je Zelená. Zřejmě mu na nějakých 10 milionech nešupí, hlavně když má v ruce bič na ODS. Jen aby to nebyl bič z lejna, ze kterého bič neupleteš a když tak nezapráskáš.

10,40 po přestávce stále majetkové nezáživné body, jsme u 145

10,00 Jsme u bodu 120,nic se nedějě, Jenom před chvílí byla trochu šavlovačka o prodej školky v Bohunicích Akademii Sting.Prodej nebyl schválen.

9,45 hlasování v serii o prodeji domů pokračuje . 72-93 odmávnuto, prodáno.

9,40 primas se urval a sjíždí body v serii 40 - 69

9,35 a hele, zásek trvá.

9,20 Drobný zásek u bodu 40 cena domu Bezručova 14

9,05 malá diskuze nad pravidly pro dotace do sportu. Samozřejmě Vlašín, ale kupodivu i Březa. Rychnovský i Onderka docela dobře argumentují. My ač opozice jsme pro

8,55 Ospalá nálada, zvolna kupředu, jsme u bodu 23

8,45 běžíme bez zádrhele, jsme u bodu 17 ze 199

8,35 náš návrh na zařazení bodu audit prošel 35 hlasů, jen Vlašín se zdržel. Bud etot bod 191.Teď nastane nuda. Většina bodů je majetková a na těch není co komentovat. Ledaže se najde někdo, kdo tam má nějaké zájmy. Nemyslím osobní, myslím starosty nebo aktéry transakce.

8,30 žádný z protipelánovských bodů neprošel na zařazení.

8.00 technické body. Stažené body, doplněné body. Formánkem vyvolaná protipelánovská vlna. Koho to ještě baví. Pelán možná kontroverzně sundal z pomíku komančské symboly a pár poděsů tím bude zdržovat celé zastupitelstvo. Stejně to neprojde. Ale Formánek bude zase slavný

Klub zastupitelů ODS

Z5/018 zasedání Zastupitelstva města Brna
Konané ode dne 9.září 2008
Návrh na provedení auditu investičních zakázek za roky 2002 – 2008

Návrh usnesení :
Zastupitelstvo města Brna
S c h v a l u j e
Provedení auditu investičních zakázek za období 2002 – 2008.
Cílem auditu je zjištění, zda v investičním procesu byla v uvedeném období dodržována veškerá platná pravidla, způsob výběru dodavatelů a dodržování rozpočtové kázně.
Zpracováno dne : 8. 9. 2008

Zpracoval: Paulczynski  Petr      
Tajemník klubu zastupitelů ODS                                             
Předkládá: Venclík Leo                                          
Předseda klubu zastupitelů ODS

Důvodová zpráva:

Vedení ODS v Brně a Klub zastupitelů ODS města Brna se obracejí na brněnské zastupitele,
aby vyhověli přání radního Zlatušky na provedení auditu stavebních zakázek, které pan Zlatuška vyslovil na své tiskové konferenci dne 3.9.2008.

Brněnská ODS, která byla zákeřně a bez důkazů obviněna v minulých dnech z korupce způsobem, jaký nemá v této zemi obdoby, takový audit vítá. Doporučuje, aby navrhovaná prověrka byla provedena za roky 2002 – 2006, kdy byla v koalici, a současně - pro srovnání - i za roky 2006 - 2008, kdy za tyto výběrové řízení nese plnou zodpovědnost i děkan, senátor a radní Zlatuška.

Klub zastupitelů ODS prohlašuje, že je ochoten podpořit takové rozpočtové opatření, zajišťující financování tohoto auditu (prověrky).

Pokud by se stalo, že by takový návrh nebyl odsouhlasen, navrhuje ODS, aby tento audit uhradili sami zastupitelé a to v poměru svých příjmů, které pobírají za své zákonné požitky, vyplývající z jejich příjmů souvisejících s vykonávanými funkcemi.

V případě, že se ukáže, že se jedná o další nekorektní obvinění vykonstruované panem Zlatuškou, vyzve jej ODS za všechny slušné lidi v Brně, kterým jde o prospěch Brna, k odstoupení ze všech svých funkcí.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1176x, známka: 2.9
Kategorie: Z brněnské radnice
online: 39
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist