Petr Paulczyňski: homepage

ZMB 23.6.2009 - On line

Měsíc utekl jako voda a přichází pravidelná měsíční "show" při níž by 55 rozvážných, vzdělaných, informovaných mužů a žen mělo "makat jako čerti" ve prospěch občanů tohoto města. Všimněte si toho mělo. Ale asi zase nebude. Jak se mi to tak jeví, tak to, co si říká koalice, zatím nevyprodukovalo kromě hezkých malůvek vůbec, ale vůbec nic z vlastní dílny.
 

Staví na základech vytvořených dávno před nimi, což simulují kosmetickými úpravami. Jako třeba že se přidaly lavečky pro bezdomovce na Svoboďák. Ten bych doporučil přejmenovat na Náměstí bezdomovců. Stačí si ho projít. Něco málo parkových úprav město nikam neposune. O zbytek zásadních projektů se perou jako hladoví psi o kost. Téměř jako pravidlo se začíná projevovat, že šestice trpajzlíků začíná přehlasovávat lídra koalice - ČSSD. Zdá se, že se hlasovací mašinérie začíná rozpadat. I zítra bude pár takových legrácek. Tak ráno v 8 nashle.

*************************************************************

16,30 Zlatuška nepřímo nazval Prchala idiotem. Na to se mu dostalo odpovědi, že ho samolibý hulvát a bezbřehý kariérista nemůže urazit. A to je docela hezký závěr dnešního ZMB.

16,15 Ptám se, zda je pravda, že DPMB vydává VIP šalinkarty, údajně i pro magistrátní řidiče. Ptám se, zda je to pravda, kolik je jich vydáno a komu.

16,05 Dotaz na zmařené výběrové řízení na vedoucího odboru kultury MB. Kolega Michalík usvědčuje Zlatušku na základě přepisu nahrávky z minulého ZMB ze lži.Ale to mne nepřekvapuje. Zdá se, že lež je běžnou pracovní metodou tohoto pána.

15,50 V rámci interpelací jsem se otázal, proč byl vyhozen z představenstva BVV radní Zlatuška. Podle odpovědi pana primátora prý to souvisí s nějakými výroky pana Zlatušky na adresu firmy, kvalifikované jako předvolební. Holt Zlatuška vidí korupci kam se podívá. Měl by se podívat i do kampusu v době, kdy tomu šéfoval.

Druhou otázku jsem směřoval na pana Zlatušku a to, jaké problémy jsou spojeny s implementací AISMB, o které mne informoval starosta jedné MČ. Prý dostanu odpověď písemně. Obávám se, že bude nicneříkající a přijde tak pozdě, že už může být pozdě.

15,30 Návrh prodeje Jalty za 100 milionů. Místo věcné diskuze si zaexhiboval Zlatuška. Svým standardním blábolivým stylem splácal páté přes deváté a opět vytáhl kartu Jalta=korupce, zapatlal do toho personální změny v ODS. Poté mu pár ódeesáků omlátilo jeho projev o hubu, jako opětný pokus o zvednutí Jalty jako svého volebního taháku. Doufejme, že Brňané mezitím pochopili přínos pana profesora pro Brno a vykáží ho tam, kam patří. Na smetiště dějin. Prodej Jalty nakonec prošel o 1 hlas.

15,20 Konečně hlasujeme. Materiál o nějž jsme se hodinu a půl hádali nakonec o hlas prošel. Jak je to možné, když 6 členů rady pro materiál v radě nehlasovalo nevím. Asi nějaké divadélko, kterým vzkazovali vzpurným koaličním partnerům, že by taky mohli hlasovat s námi. Opravdu, ale opravdu je mi na zvracení.

15,10 Někteří ze zastupitelů nahlas deklarují že budou hlasovat proti. Tak to je výsledek 2 půl roku práce pana náměstka Andera slušně řečeno ve pryč. Neslušně řečeno v prde*li. Toto město má náměstka, který plodí nic.

14,50 Pokračují slovní eskapády na téma Ander a jeho vliv na rozvoj města.Byl dokonce kolegou Prchalem nazván ničitelem města.

14,15 Vypadá to na zlatý hřeb dne. Anderem předložený návrh změny územního plánu. Návrh v podstatě na stůl, aby nebylo možno se v něm moc šťárat. Neuvěřitelný postup u tak zásadního materiálu jenom potvrzuje, že pan Ander je vskutku náměstkem proti rozvoji města, nikoliv pro rozvoj. Ze strany pana Andera zazněl neuvěřitelný argument: však jste to tu od rána měli na lavici. Neboli: místo jednání jsme si měli studovat kulišárny, které nám Zelení nachystali. Naštěstí zaznělo, že žádný sociální demokrat ve vedení města pro tento materiál nehlasoval. Trpaslíci si zase stoupli na ramena a dělají na nás obra. Za klub ODS již v této chvíli říkám že budeme proti. Protože takovouto prasárnu si arogantní (jak se říkalo) ODS nikdy nedovolila. Jsem zvědav na komentáře denního tisku. A jestli budou proti i socani, tak výsledek práce pana Andera lze označit za nicotný.

14,00 A máme po přestávce. Nálada patřičně ospalá, ale jsme u bodu 160 z nějakých 163, tak to snad nebude už tak dlouho trvat.

11,25 Pokračuje nekonfliktní hlasování o majetkových bodech,, jsme u 81

11,15 Přešli jsme na majetkové body. To slibuje, že se pohneme jako v sedmimílových botách, protože prodávat majetek umíme po desítkách bodů zaráz. Rázem jsme u bodu 74.

11,10 Bod o němž jsme diskutovali od 9,40 nebyl nakonec schválen. Ostatně si myslím, že Brno je městem kultury i bez této akce. Vrcholem argumentace bylo závěrečné prohlášení pana Andera, že tato akce by přilákala lidi, kteří by v inkriminované době byli nablízku Brna. To mě podržte . 300 milionů na přilákání náhodně prochzejících, takovou ptákovinu může řict náměstek  Brna. Ander Duha - města vzpruha.

10,35 Pokračujem v diskuzi o Brnu městu kultury 2015. Položil jsem otázku, zda by nebylo lepší 200 milionů dát na budování mateřských školek, kterých se nedostává. A také z pana nám.Rychnovského vypadlo, že v projektu je ukryto vybudování Janáčkova kulturního centra, dlouhodobého to hobby Lidovců.

9,40 A jsme u sporného bodu Brno Evropské hlavní město kultury. Akce, na niž podle mne město nemá. 150 - 200 milionů by se spíš hodilo na nové mateřské škloy. Budu hlasovat proti. V koaliční radě byla ČSSD přehlasována zbytkem koalice.

9,35 Doufejme, že už jsme se rozeběhli zase normálně. Schvalujeme dotace do kultury a sportu, zatím bez kolizí.

9,25  Diskuze o tom, jak je pro město důležitá úrazovka a zda do ní město peníze dávat má či nemá pokračuje. Dle mého názoru se jenom ukazuje, že převod Úrazovky na město jako politický akt před krajskými volbami přináší své náklady. Neplánované náklady.

8,50 Zdá se, že dochází na naše slova. Začínáme dotovat Úrazovou nemocnici. Dotace iprošla, ale pouze hlasy koalice. O půjčce ještě diskutujeme

8,45  Zatím jsme u bodu 17, žádný velký fofr to není. Právě jsme ale schválili 8 milionů pro Kometu

8,30 Rozhořel se spor o povolení noční produkce hudby ve dvou restauracích v Komíně. Vystoupilo několik rozhořčených občanů. Zajímavé bylo podpůrné kladné stanovisko starosty Hledíka. Při hlasování se však zdržel. Tak tomu nerozumím.

8,05 Dobré ráno Brno. Klasika. Nikdy nezačneme včas. Dneska byl před zahájením mimořádný ruch v sále, asi jako když načurá do mraveniště a pak nasloucháte jak ti mravenci běhají a tiše volají: kur.va co se to děje....
Probíhá projednání technických bodů - stahování některých a zařazování jiných. Zajímavé je, že se vždy zařazují ty, co jsou něčím kontroverzní. Asi aby nebyl čas je přečíst. Ale tak tomu bylo odjakživa.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1706x, známka: 2.8
Kategorie: Z brněnské radnice
online: 30
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist