Petr Paulczyňski: homepage

ZMB 14.10.2008 - on-line

Měsíc uplynul jako voda a máme tu další ZMB. Pouhých 105 bodů. Tahle vláda města je hodně lenivá. Za nás bývalo 160 - 200, ale taky město někam šlo. Kupředu. Teď jde taky. Ale tam, kde záda ztrácejí své slušné jméno.

Dnes by se nemělo zas tak mnoho dít. Ale trochu rušno bude přece. Z obvykle dobře informovaných kruhů se dozvídáme, že nejspravedlivější a nejneúplatnější stavitel kampusu Jirka,  se rozhodl využít poslední možnosti a před volebním kvasem  se výrazně zviditelňovat. Čímž asi nenastolicuje nás, ale svého koaličního šéfa.Jirkova extempore totiž nejsou postavena na pozitvních řešeních čehokoliv, ale výhradně na negacích. Všechno co kdokoliv vymyslí on shodí. Někdy mi připadne jako dupající rozjívený chlapeček co dupe nožičkama a křičí nenenene. Takový chlapeček má Džamila, nedžamila dostat pár Mackováků. Ale to primas nemůže. Jednak má k němu daleko, jednak Jirka prý chodí do posilovny, takže by mu to asi vrátil. Ale podívaná by to byla bohovská. Až jsem se zasnil. Zpátky na zem Petře.
Předmětem sporu bude asi dotace Kometě. Pardon. Platba za reklamu. To je dobrý nápad. Ale nesmí se realizovat jednorázově a nesmí se dát jen jednomu klubu. Chce to systémové řešení. Ale toho tento městsky-vládní slepenec není schopen. A protože by mohly ke schválení v této podobě chybět hlasy, jsem zvědav, co udělají komunisté. Za kulisami se dušují, že tak jak je to předloženo pro to nebudou. Tak uvidíme.

*************************************************************

12,00 A to je konec.

11,45 Interpelace. Zatím nezajímavé. Já interpeloval stav dokladů, které vydává DPMB černým pasažérům a které jsou vlivem změn opravených ručně nedůstojné. Také mne zajímala situace v odprodeji neuspokojených pohledávek  soukromé firmě.

11,30 Pokračuje diskuze. Exhibice jednotlivých diskutérů motající se v kruhu týchž argumentů, proložený mírnými obveseleními, podle toho, jaký bonmot se podaří. Např. Blažek: jde o chléb a hry. Já bych na hry dával méně, aby bylo na chleba. K tomu Onderka: Co na to Vaše děti. K tomu Hledík: On má na oboje.
Nebo: Hledík se ptá Andera co myslel tím, že hokej je fenomén. Následoval rozbor slova fenomén,  v němž se štychovali Ander, Hledík i Zlatuška, kteří předváděli svoji intelektuální výbavu. Víte co je  fenomén? fenomén
1. jev, úkaz, skutečnost, postižitelný úkaz; 2. neobyčejný zjev, mimořádný člověk

Usnesení bylo sice přijato 32 hlasy, ale z koalice byli proti Zlatuška a Brázdová. Komunisté byli pro jako jeden soudruh.

Zaprorokuji si. Bude vzpoura ostatních sportů. A oprávněná.

11,15 Po přestávce, kterou si vyžádal Zlatuškův klub pokračujeme. Zmíním své vystoupení k tématu. Podpora sportu ano. Změnit v rozpočtu dělení peněz a systémově je přesunout na sport. Ale ne jen na hokej. Také máme fotbal, basketbal, volejbal.

10,56 Zlatý hřeb dne. Dotace Kometě. Rozpoutala se polemika mezi Zlatuškou a Onderkou. Lídři koalice jsou ve při. Vepři není jedno slovo. JSou jako v rozporu, aby bylo jasno.

10,55 DFotace STAREZu v opakovaném hlasování prošla 31 koaličními hlasy.

10,35 Pokračuje diskuze k tvorbě Inegrovaného plánu rozvoje v problémové obytné zóně. Pro  neznalé úředního ptydepe, bavíme se o rekonstrukci Bronxu.

10,30 pokračujeme. Kolega Zlatuška se vrátil. Zajímavé ovšem je, že jako děkan MU se nezúčastnil hlasování v bodě, který se týkal jeho Alma Mater.

9,55 Tak do přestávky neskončíme. Trošku se k některým bodům diskutuje. Nic zajímavého. Až na to, že se některé body stahují, což nesvědčí o jejich připravenosti.

9,35 Jsme u bodu 95, to vypadá, že skončíme do přestávky. Ale ještě je tu Kometa. Tam se to zasekne. Ale řeknu V8m. Z toho je vidět, že zastupitelstvo nemá skoro co projednávat. A to proto, že Rada mu nic nepřipravuje. Nepamatuji, že by některé zastupitelstvo proběhlo tak rychle.

9,25 Mezitím jsme se v rámci hauzírování s pozemky a domy dostali až k bodu 73

9,12 Právě jsem obdržel SMS předsedkyně Zlatuškova klubu, že se jí omluvil a prý se vrátí. Dle mne se ale měl omluvit primátorovi. A vracet se nemusí. Jeho největší přínos pro Brno jak praví jeho volební slogan je v tom, když chybí.

9,09 Vidíte. Jsme rázem u bodu 56.

9,00 Protože naběhly majetkové body, určitě se posuneme rychleji kupředu Začínáme u bodu 22

8,55 Zlatuška poté co mu primátor nedal slovo s výrazem štvaného zvířete bez omluvení sbalil stůl a odešel neznámo kam. Nejlépe by bylo, kdyby šel rovnou tam. Však víte. Asi se mu hodilo sedět na nějaké jiné židli. Počet jeho absencí se zvyšuje geometrickou řadou.

8,35 Dotace pro STAREZ. Venclík ohlašuje , že klub ODS bude proti, protože na naše pochyv nosti o hospodaření STAREZu nebylo panem Zlatuškou odpovězeno . Zlatuška zkusil jakousi filipiku srozumitelnou snad jen jemu, v níž se vymlouval proč neodpověděl na interpelaci. Primátor ho utnul aby se vyjadřoval k věci. Zatím stále běží diskuze jak moc blbě je tento bod připraven. Bod byl přerušen.

8,30 Zajímavý bod. Obec Březina chce zrušit svého obecního strážníka a objednat si ho u Brna. Souhlasím s primátorem který je proti. Já dodávám, že větší blbost jsem už dlouho neslyšel. Neprošlo.

8,15 Právě nechal primátor Městskou policií vyvést ze sálu známého kverulanta Formánka, jehož současným tématem je Pelán neboli Renda brusič. Formánek po obdržení slova v bodě připomínky k programu začal předčítat jakýsi blábol, nedbal primátorova volání k pořádku a skončil v rukou strážníků. Takže sranda už dneska žádná nebude. Asi. Jedině žeby Jirka Z.?

8,06 začínáme, i když nás asi 10 chybí. Jedou procedurální otázky.zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1074x, známka: 1.2
Kategorie: Z brněnské radnice
online: 35
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist